رویداد های شاخص استان

زنجان در زمینه مشارکت خیرین از استان های برتر است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل ازخبرگزاری مهر، آیت الله علی خاتمی در جلسه راه اندازی پویش مردمی شکرانه سلامت به منظور حمایت از اقشار محروم و نیازمند در شرایط شیوع بیماری کرونا با بیان اینکه استان زنجان در زمینه مشارکت خیرین در حوزه های متلف جزو استان های برتر است و در حال حاضر ۸۹ مرکز نیکوکاری در استان زنجان است.، افزود: هریک از این مراکز می توانند با همکاری ائمه جماعت فعال و جوان تعدادی از مساجد محل را در این کار مشارکت داده و با شناسایی نیازمندان محل با استفاده از تجربیات کمیته امداد، معتمدین، متدینین و پایگاه‌های بسیج به کمک افراد نیازمند بشتابند.

وی افزود: وظیفه همه مسئولان در شرایط حساس کنونی که ویروس منحوس کرونا موجب وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی اقشار آسیب‌پذیر شده، خدمت هرچه بیشتر به مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه در پی شیوع بیماری کرونا، برخی چالش های اقتصادی در جامعه ایجاد شده است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مشکلات اقتصادی ناشی از آن و بیکاری برخی افراد آبرومند و به منظور کمک به تامین حداقل نیازهای این قشر از مردم، راه اندازی پویش مردمی شکرانه سلامت اقدام خوب وخداپسندانه ای است.

خاتمی افزود: وظیفه همه ما در شرایط حساس کنونی خدمت مردم است و مراکز نیکوکاری کمیته امداد، پایگاه‌های خوب و مناسبی برای این منظور است.

رضا عسگری، فرماندار زنجان نیز در این جلسه راه اندازی پویش مردمی شکرانه سلامت را یک فرهنگ سازی در راستای مشارکت مردم دانست و گفت: معیشت خانواده های کارگر و روز مزد با شیوع ویروس کرونا با مشکلات زیادی مواجه شده است، بنابراین در جهت حمایت از این اقشار که عموماً از افراد آبرومند جامعه هستند، باید شرایطی فراهم کنیم که با عزت تمام، حداقل نیازهای روزمره این خانواده ها تامین شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان این پویش برای کمک به مددجویان تحت حمایت، افراد نیازمند با محوریت مراکز نیکوکاری مستقر در مساجد و محلات انجام می گیرد تا در این شرایط سخت کرونایی به افراد نیازمند ومحروم کمک شود.

گفتنی است شماره کارت مجازی ۶۰۳۷-۹۹۱۱-۹۹۵۲-۱۱۳۳ وشماره حساب ۰۱۰۸۶۴۰۴۲۵۰۰۹ نزد بانک ملی شعبه میدان بار زنجان به پویش مردمی شکرانه اختصاص یافته است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا