رویداد های شاخص استانکزارش خبری

فراهم شدن امکانات برای انجام تست کرونا در زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از فارس زنجان،علی‌رضا آرمانی‌کیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از زنجان با اشاره به شایعات پیچیده در فضای مجازی با توجه به شرایط موجود اظهار کرد: مردم برای در امان ماندن از عوارض این فضا، اخبار را از منابع موثق پیگیری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به مطالب مطرح شده در مورد مرگ چند مادر باردار گفت: یک مادر باردار که در بیمارستان آیت‌الله موسوی بستری بود به دلیل داشتن بیماری زمینه‌ای فوت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه پزشک معالج این بیمار دلیل فوت وی را بیماری عارضه‌دار برای بارداری اعلام کرده است، افزود: با این وجود نمونه کرونا از این بیمار هم انجام شده که نتیجه آن هنوز به دست ما نرسیده است.

آرمانی‌کیان با تاکید بر انجام همه درمان‌های مورد نیاز برای این بیمار گفت: با وجود همه تلاش‌های انجام شده، این مادر باردار با حاملگی 32 هفته با فاصله یک روز از فرزند، جان خود را از دست داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تکذیب فوت مادر باردار دوقلو با حاملگی 24 هفته گفت: این مورد شایعه است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد اعلام نشدن نتیجه آزمایش‌های موارد مشکوک به کرونا در زنجان گفت: دیر اعلام شدن نتیجه، یک پروسه کشوری است و به محض مشخص شدن، نتیجه در اختیار ذی‌نفعان قرار خواهد گرفت.

آرمانی‌کیان از اعزام یک متخصص به تهران برای طی دور آموزشی مربوط به تست آزمایشگاهی کرونا خبر داد و تصریح کرد: با فراهم شدن امکانات، تست آزمایشگاهی کرونا در زنجان انجام و نتیجه طی 48 ساعت اعلام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید بر پیش‌بینی بخش‌های مشخص برای مراقبت از بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا گفت: کادر درمان مراکز درمانی مختلف استان، برای حضور در بخش‌های پیش‌بینی شده برای بیماری کرونا اعلام آمادگی کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا