اربعین حسینی

تقویت اتحاد مسلمانان ایران و عراق

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت‌الاسلام علیرضا بهبودی شامگاه سه شنبه در همایش خادمین موکب‌های اربعین استان زنجان در محل تبلیغات اسلامی زنجان، گفت: خادمی در موکب‌های اربعین افتخار بزرگی است که نصیب هرکسی نمی‌شود و باید این فرصت به‌دست‌آمده را به غنیمت شمرد. 

وی بابیان اینکه باید جایگاه زائرین در اربعین مشخص شود، اظهار کرد: خداوند این عنایت را کرده که زائر امام حسین باشیم، بنابراین باید بهینه‌سازی لازم را داشته باشیم. 

مسئول کارگروه تبلیغ و قرآن کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان زنجان بابیان اینکه  اربعین فرصت خوبی است که نوجوانان و جوانان را با راه و رسم امام حسین (ع) آشنا کنیم، گفت: ما باید روایت گر حماسه اربعین باشیم. 

بهبودی تأکید کرد: کل داستان کربلا درس و کار فرهنگی است و خادمی که در موکب‌ها فعالیت می‌کند باید اول ازنظر فرهنگی توجیه شود. 

وی بابیان اینکه در اربعین بزرگ‌ترین اجتماع مسلمانان شکل می‌گیرد، گفت: در کنار کار فرهنگی باید حرمت زائرین حفظ شود و اتحاد مسلمانان ایران و عراق باید به جد موردتوجه قرار گیرد. 

مسئول کارگروه تبلیغ و قرآن کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین استان زنجان یادآور شد: باید در اربعین اتحاد مسلمانان ایران و عراق بیشتر تثبیت شود. 

بهبودی با بیان اینکه دشمن یک دلی و همدلی مردم را نشانه گرفته است و باید در پیاده‌روی اربعین اتحاد و انسجام بیشتری ایجاد کنیم، ابراز کرد: وجه مشترک بین مسلمانان ایران و عراق امام حسین (ع) است. باید مرجعیت شیعه عراق تقویت شود و اتحاد شکل بگیرد. 

بهبودی بابیان اینکه جریان انحرافی در پیاده‌روی اربعین زیاد است، افزود: باید زائرین و خادمین نسبت به جریان انحرافی توجیه شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن