جبهه فرهنگی انقلابکزارش خبری

مقاومت، کلیدواژه برنامه‌های دهه‌فجر باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از ایسنا زنجان،حجت‌الاسلام عمران حسینی‌نسب در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه‌فجر شهرستان سلطانیه با تسلیت ایام فاطمیه، حضرت زهرا (س) را بهترین الگو در نقش مادر و همسر و بهترین الگوی ولایت‌مداری و مبارزه با ظالم و استقامت در راه ارزش‌های اسلام معرفی کرد و گفت: فاطمیه سند مظلومیت شیعه است.

امام جمعه سلطانیه، دهه‌فجر را فجر استقلال، آزادی، و فجر ولایت و دمیدن خورشید اسلام در میهن اسلامی دانست و افزود: شناساندن چهره رژیم پهلوی و خیانت‌ها و ظلم‌ها و وابستگی آن‌ها از یک سو و تبیین دستاوردهای همه جانبه از سوی دیگر باید در برنامه‌های دهه‌فجر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نمونه‌هایی از وابستگی رژیم پهلوی و غارت‌های آمریکا و انگلیس در ایران گفت: ۵۰ هزار مستشار آمریکا در ایران مشغول به‌کار بوده و سه نوع حقوق، یعنی حقوق عادی، حقوق دوری از وطن و حق توحش دریافت می‌کردند و این نشانه وابستگی رژیم پهلوی از یک سو و تحقیر ملت از سوی دیگر بود.

حسینی‌نسب، استقلال همه جانبه را از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و با تاکید بر تشریح خدمات نظام اسلامی در زمینه‌های مختلف گفت: دهه‌فجر فرصت خوبی برای تشریح و تبیین دستاوردهای مادی و معنوی نظام اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه تبیین عملکرد جمهوری اسلامی نباید فقط به دستاوردهای مادی منحصر بشود، بلکه برکات معنوی انقلاب اسلامی هم بیان شود، تصریح کرد: افزایش معنویت و اخلاق یکی از برکات انقلاب اسلامی است که در بیانیه گام دوم به آن تصریح شده است.

امام جمعه سلطانیه، بیانیه گام دوم را بهترین و منصفانه‌ترین نگاه به عملکرد انقلاب اسلامی معرفی کرد و افزود: مقام معظم رهبری در این بیانیه نقاط قوت و ضعف و همچنین ظرفیت‌های انقلاب اسلامی را بیان کرده است.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم به هفت دستاورد در گام اول، هفت ظرفیت بعنوان پل ارتباطی گام اول و گام دوم و هفت ماموریت اشاره شده، گفت: جان کلام و روح کلی بیانیه گام دوم، امید به آینده درخشان انقلاب اسلامی است.

امام جمعه سلطانیه با بیان این‌که دهه‌فجر امسال اولین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی است و همان‌طور در بیانیه گام دوم تصریح شده انقلاب اسلامی در حالی به گام دوم انقلاب قدم گذاشته که همه چیز در این چهل سال علیه ما بوده است، گفت: همه دستاوردهای انقلاب اسلامی در سایه مقاومت و ولایت‌مداری حاصل شده است.

وی استقامت در برابر دشمنان را از دستورات اسلام برشمرد و با تصریح به این‌که حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و حضور پرشور مردم در نماز جمعه تهران به امامت مقام معظم رهبری پیام مقاومت داشت، افزود: مقاومت باید کلید واژه برنامه‌های دهه‌فجر باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن