اخباراخبار اداره زنجاناخبار تشکل های دینی و مردمیسازمان مرکزیعناوین ویژه
موضوعات داغ

کانون های فرهنگی در قالب تشکیلات مطالبه گر حقوق خود باشند

رئیس مرکز توسعه فعالیت های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی: با برنامه ریزی های صورت گرفته و مشارکت همه کانون ها در استان انتظار میرود کانون های فرهنگی در قالب تشکیلات منسجم مطالبات حقوق خود باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت السلام جامع دار رئیس مرکز توسعه فعالیت های فرهنگی در نشست یا کانون های فرهنگی با اعلام این خبر گفت: باید توجه ویژه ای به کانون ها داشت.

وی ادامه داد: کانون مداحان، شورای هیئات مذهبی، کانون ها و اتحادیه انجمن های اسلامی چهار صنفی هستند که امورات و سیاست گذاری آن ها توسط سازمان تبلیغات اسلامی انجام میشود.

حجت الاسلام جامع دار با بیان اینکه هر صنفی در کشور انتخابات دارند و افرادی را برای مطالبه حقوق ذاتی خود انتخاب میکنند افزود: این نگاه صنفی و تشکیلاتی میبایست در چهار صنف تحت نظر سازمان تبلیغات اسلامی نیز اعمال شود. چرا که نتیجه آن تحقق حقوق آنها خواهد بود.

رئیس مرکز توسعه فعالیت های فرهنگی با اشاره به لزوم حضور همه کانون ها در انتخابات کانون ها گفت: حضور حداکثری در انتخابات کانون ها میتواند به این انتخابات رسمیت داده و منتخبین و اعضای کانون ها را نسبت به یکدیگر وظیفه مند کند.

وی نداشتن حساب های حقوقی کانون ها را یکی از مشکلات آنان دانست و بیان داشت: امروز کانون ها به دلیل نداشتن حساب حقوقی در تعاملات خود با دستگاه ها و نهاد های مختلف با مشکل مواجه هستند برای حل این مشکل در تلاش هستیم تا این گروه را به عنوان یک صنف فرهنگی معرفی کنیم تا علاوه بر داشتن حساب های حقوقی مالیاتی هم به آنها تعلق نگیرد.

حجت الاسلام جامع دار در پایان گفت: آنچه مهم است نگاه تشکیلاتی و صنفی به کانون هاست. تا در قالب این نگاه تصمیمات جمعی برای حل مشکلات و موانع فعالیت گرفته شود.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا