اخبار معاونت فرهنگی

احتمال بازگشایی تعدادی از مساجد زنجان در ماه رمضان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از ایکنا زنجان،حجت‌الاسلام یوسف اماملو، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: رایزنی‌هایی مبنی بر اینکه درصدی از مساجد در ماه مبارک رمضان بازگشایی شوند و با رعایت استانداردهای بهداشتی پذیرای مؤمنان باشند، در حال انجام است.

وی بیان کرد: تلاش داریم با رعایت بهداشت و چارچوب‌های تعیین شده، افزایش امکانات تعدادی از مساجد، ارتقای کیفی سرویس‌های بهداشتی و ضدعفونی مرتب، تعدادی از مساجد را فعال کنیم اما این موضوع هنوز قطعی نشده و منوط به جلب نظر ستاد مبارزه با کرونا است.

این مسئول یادآور شد: در شرایط فعلی با بهره‌گیری از فضای مجازی دوره‌های غیرحضوری برای مساجد شاخص استان برگزار می‌شود، همین‌طور برای روحانیون مستقر نیز دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شده تا شبکه تبلیغی با قوت وظایف خود را انجام دهد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ابراز کرد: مذاکراتی هم با صدا و سیمای مرکز استان انجام شده تا در ماه مبارک رمضان بتوانیم از طریق برنامه‌های تلویزیونی فضای معنوی برای خانواده‌ها ایجاد کنیم و تقویت برنامه‌های مذهبی به‌ویژه در افطار و سحر مورد توجه است.

وی با اشاره به ابتکارات برخی از مبلغان و امامان جماعت بیان کرد: این افراد از طریق شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و به سئوالات شرعی و شبهات دینی پاسخ می‌دهند.

اماملو به کمک‌های مؤمنانه مردم برای دستگیری از نیازمندان در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها با رکود مواجه شده است، اشاره کرد و گفت: در ماه شعبان شاهد بودیم که هزینه بسیاری از جشن‌ها برای کمک به نیازمندان اختصاص یافت و پویش‌های مردمی برای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی راه‌اندازی شدند.

وی ادامه داد: طبق ابلاغیه به ائمه جماعات توصیه شده، کسانی که برای ماه مبارک رمضان افطاری ‌هایی را برای اهل محل یا مساجد در نظر می‌گرفتند، امسال این کار را مدیریت کنند و هزینه‌ها را به تأمین مایحتاج اولیه نیازمندان اختصاص دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن