اخبار معاونت فرهنگی

تولید محتوای غنی پشتوانه بهره‌مندی بهتر از فضای مجازی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از ایکنا زنجان،حجت‌الاسلام یوسف اماملو، معاون، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی استان زنجان اظهار کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا ویروس، برای جلوگیری از تجمعات مردمی، بسیاری از فعالیت‌های دینی و مذهبی در استان‌های مختلف لغو شد.

وی ادامه داد: از این‌رو برای استفاده از ظرفیت شبکه تبلیغی و تقویت بعد معنوی در بین مردم، پویش‌هایی از طریق فضای مجازی و صدا و سیما اتفاق افتاده تا مردم بتوانند برنامه‌های دینی و مذهبی را با استفاده از این امکانات دنبال کنند.

معاون، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی استان زنجان به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص بهره‌مندی مردم از فضایل معنوی و عبادتی به ویژه در ایام‌البیض و اعتکاف در خانه‌ها ابراز کرد: به همین منظور سازمان تبلیغات اسلامی پویش «هر خانه، یک مسجد» را راه‌اندازی کرده و مردم از طریق سایت سازمان و صدا و سیما می‌توانند از این ظرفیت معنوی استفاده کنند.

وی تولید محتوا در فضای مجازی را پشتوانه ضروری برای تقویت بعد معنوی و عبادی به ویژه در این ایام دانست و گفت: در همین راستا افزایش تولیدات و غنی‌سازی محتوا را در دستور کار داریم و تشکل‌های مرتبط با سازمان تبلیغات نیز روی بحث‌های محتوایی کار می‌کنند.

اماملو مسئول با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به تببین و ترویج نماز جعفر طیار تأکید فرمودند، بیان کرد: اقامه این نماز پیرو تقویت مباحث معنوی تأثیر خوبی دارد. از طرف دیگر قرآن، ادعیه و مناجات‌خوانی از طریق صدا و سیما پخش می‌شود. با صدا و سیمای مرکز زنجان نیز تفاهم شده تا روحانیون، متخصصان و کارشناسان دینی در استودیوها حضور یابند و برنامه‌هایی با محتوای مذهبی و دینی تهیه و پخش شود.

وی همچنین به پویش‌های حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: موکب‌های سلامت توسط هیئت‌های مذهبی راه‌اندازی می‌شود و نسبت به تأمین و توزیع اقلام بهداشتی اقدام می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن