اخبار معاونت فرهنگی

پیگیر رفع مشکل تغسیل اموات کرونایی در شهرستان‌ها هستیم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان،حجت‌الاسلام یوسف اماملو اظهار کرد: در آغاز شیوع بیماری کرونا به دلیل عدم وجود پروتکل‌های بهداشتی دقیق و نبود امکانات لازم، تغسیل اموات کرونایی با چالش مواجه شده بود و به تیمم میت اکتفا می‌شد.

وی ادامه داد: اما بنا به نظر مراجع، جایی که آب باشد باید میت غسل داده شود و تیمم نمی‌تواند جای آن را بگیرد، بنابراین برای اجرای احکام شرعی با تشکیل تیم‌هایی از طلاب جهادی، کار تغسیل اموات از اواخر اسفندماه در شهر زنجان انجام می‌شود.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، با اشاره به اینکه تغسیل اموات یک واجب کفایی است، تصریح کرد: برخی طلاب و حتی پزشکان پای کار آمدند تا این واجب الهی بر زمین نماند.

این مسئول یادآور شد: محل تغسیل اموات کرونایی از سایر اموات جدا است و برای غسال‌ها نیز لباس‌ها و امکانات لازم تعبیه شده تا زمینه انتقال ویروس به آن‌ها به صفر برسد که در همین راستا نزدیک به ۳۰ طلبه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای این کار ساماندهی شدند.

اماملو با اشاره به اینکه در شهرستان‌ها با توجه به برخی چالش‌ها، از جمله نبود مکان مناسب برای تغسیل اموات کرونایی یا نیروی انسانی هنوز مشکلاتی وجود دارد و اموات تیمم داده می‌شود، خاطرنشان کرد: پیگیر برطرف کردن این مشکلات و دغدغه‌ها هستیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن