اخبار اعزام و استقراراخبار حوزه مدیرکلجبهه فرهنگی انقلابحجاب و عفافروابط عمومیعناوین ویژهمحرم

حجت الاسلا احمدی در همایش طلایه داران تبلیغ : در بحث حجاب و عفاف رسالت بر عهده بانوان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان همایش طلایه داران تبلیغ با حضور مبلغین و مبلغات استان و سخنرانی استاد دکتر قنبری در سالن همایش شهید سلیمانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد .

حجت الاسلام احمدی دراین همایش گفت : امر به معروف و نهی از منکر یکی از مباحث اساسی و عمده در مراسم عزاداری های دهه اول و دوم ماه محرم است ، اذعان داشت: مراسم عزاداری ها با محوریت امر به معروف و نهی از منکر است و امسال نیز موضوع جهاد تبیین به عنوان مطالبه جدی مقام معظم رهبری در کنار امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد که بارها بیان فرمودند و جزو مطالبات جدی و اساسی معظم له است.هیات های مذهبی ، مداحان و مبلغان باید به صورت جدی به جهاد تبیین بپردازند. آن هم نه صرفا به یک یا دو موضوع بلکه موضوعات مختلف بر اساس برنامه ریزی در درون هیأت های مذهبی پرداخته شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در ادامه افزود : مردم کشور ما دین دار هستند و همین اعتقادات مذهبی مردم سبب شده که از چند روز قبل از شروع ماه محرم ، به پیشواز این ماه می روند لذا باید از این فرصت در راستای تحقق جهاد تبیین بهره برد. در جهاد تبیین باید به سایر مباحث از قبیل جمعیت و خانواده ، عفاف و حجاب، مباحث دینی و اجتماعی، فرهنگی و … پرداخته شود و تحقق این امر مهم نیازمند مدیریت صحیح هیأت مذهبی است.

آقای احمدی تصریح کرد :در بحث حجاب و عفاف و پوشش رسالت بر عهده بانوان است و بانوان مؤثر ورود پیدا کنند و نقش زن در الگوی انقلاب اسلامی و الگوی سوم زن را به خوبی تشریح کنند و در مبارزه با منفاذی که دشمن از طریق آنها یعنی حجاب و سبک زندگی وارد شده مقابله کنند . آنهایی که تلاش می‌کنند تا با بیان مسائل غیرواقعی حجاب و عفاف و حیا را در جامعه زیر سؤال ببرند، باید شرمنده حرکت بی‌بدیل سیدالشهدا (ع) باشند چرا که آن حضرت در دفاع از حریم خانواده‌ و حجاب و عفاف ذره‌ای از مرام دینی عقب‌نشینی نکرد بلکه تلاش کرد تا در نظام اسلامی باورهای اعتقادی تقویت شود.


حجت الاسلام احمدی در ادامه گفت : بحث تربیتی کودک و نوجوان در هیئات بسیار حائز اهمیت است و در کنار هئیات اصلی هیئت نوجوان را باید تشکیل دهیم . هیئات باید برای کودکان و نوجوانان برنامه داشته باشند . ما در حوزه نوجوان هیئت نوجوان مداح نوجوان و هیئتی که در اختیار اینها باشد نداریم . بحث نوجوانان را به طور ویژه در دستور کار قرار دهیم . حوزه کودک را باید جدی گرفته شود و صرف به یک کارگاه نقاشی بسنده نکنیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ارسال سوال- در ساعات افلاین

در حال حاضر امکان گفتگوی آنلاین مقدور نمی باشد . لطفا فرآیند ثبت درخواست را ادامه دهید تا در اسرع وقت پاسخگوی جنابعالی باشیم.

با کمال میل آماده رفع مسئله , شبهه دینی و هر سوال دیگری از جانب شما هستیم...

Enter برای ارسال