اخبار بانوان و خانوادهحجاب و عفافزن و خانواده

«حرف‌آورد» و «رفیقانه» از مهم‌ترین طرح‌های در دستور کار این نهضت پیشرفت بانوان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان مسئول نهضت پیشرفت بانوان استان زنجان از تشکیل این نهضت در همه شهرستان‌های استان با هدف توسعه نقش بانوان اثرگذار در جامعه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان مسئول نهضت پیشرفت بانوان استان زنجان از تشکیل این نهضت در همه شهرستان‌های استان با هدف توسعه نقش بانوان اثرگذار در جامعه خبر داد.
خانم زهرا تیموری مسئول نهضت پیشرفت بانوان استان زنجان در گفتگویی اعلام کرد : ستاد نهضت پیشرفت بانوان در زنجان و همه شهرستان‌ها تشکیل و فعالیت‌هایی در آن آغاز شده و برنامه‌های مختلفی در دستور کار قرار دارد. این برنامه یک طرح کشوری است و تلاش دارد بانوان اثرگذار در جامعه نقش واقعی خود را پیدا کنند.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص مسئله تبیین در فضای مجازی ، امروز با مسئله تحریف از طرف معاندان روبه‌رو هستیم و مردم باید در جریان واقعیات قرار گیرند. این مسئول طرح «حرف‌آورد» را یکی از برنامه‌های مهم نهضت پیشرفت بانوان برشمرد و گفت: در این طرح بانوان مذهبی و اثرگذار در جامعه فعالیت خود را تشریح و آن را در فضای مجازی منتشر می‌کنند. یموری بیان کرد: طرح دیگر این نهضت «رفیقانه» نام دارد که ویژه دختران نوجوان است که در آن دوستی‌های دختران نوجوان را نشان می‌دهد که می‌توانند چه فعالیت‌های سالم و شادابی داشته باشند. همه خانواده‌ها این دغدغه را دارند که فرزندانشان در گروه‌های سنی خود دوستی‌های سالم برقرار کنند. 

خانم تیموری در ادامه افزود : طرح دیگر «ویکی حکایت» است. در این طرح کتاب‌هایی مشخص شده و بین خانم‌ها تقسیم می‌شود. بانوان با خواندن کتاب‌ها از آن محتوای تبلیغی استخراج می‌کنند که مطالب آن مناسب منبر و سخنرانی باشد .

ایشان در پایان از  بانوان صاحب‌سخن به عرصه‌های مختلف گفتمان‌سازی ورود پیدا کننند تا سطح تحلیل بانوان فرهیخته ارتقا یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا