اخبار بانوان و خانوادهاخبار حوزه مدیرکلزن و خانوادهعناوین ویژه

صیانت از عفاف و حجاب صیانت از بنیان خانواده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در مراسم تکریم از بانوان شاغل در این اداره به مناسبت هفته عفاف و حجاب گفت: بانوان شاغل در اداره کل تبلیغات اسلامی علاوه بر انجام صحیح و کامل وظایف سازمانی خود در اهتمام به امر عفاف و حجاب و سایر آموزه های دینی نمونه اند.
حجت الاسلام احمدی با اشاره به لزوم بهره برداری از ظرفیت بانوان در تقویت برنامه های عفاف و حجاب افزود: کمیته تحت عنوان کمیته عفاف حجاب با حضور بانوان شاغل در اداره کل تبلیغات اسلامی تشکیل خواهد شد. بیشک خروجی این کمیته میتواند واحد امور بانوان را تدوین برنامه های مختلف از جمله عفاف و حجاب یاری کند.
وی با تاکید بر اینکه موضوع عفاف و حجاب موضوع یک روز و یک هفته نیست بلکه هر روز، روز حجاب و عفاف است، گفت: با توجه به اینکه نسل امروز ما نسل پرسشگر و نقاد است باید برنامه‌ها و پاسخ‌های ما اقناعی باشد چرا که برخوردهای سلبی جواب نمی‌دهد.
حجت الاسلام احمدی تاکید کرد: باید موضوع فرهنگ عفاف و حجاب در تمام لایه‌های خانواده نهادینه شود تا جامعه از تندباد تهاجم فرهنگی در امان بماند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان ادامه داد: نباید نوک پیکان حجاب و عفاف صرفاً به سمت بانوان باشد چرا که موضوع عفاف و حجاب محدود به چادر و روسری نمی‌شود و این موضوع دامنه‌ی گسترده تری دارد.
وی تصریح کرد: فرهنگ ایرانی اسلامی بسیار غنی است و حفظ فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند حرکتی پویا و هدف مند است.
حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب نیازمند آموزش مؤثر است، افزود: عفاف و حجاب هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند و گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب و موفقیت‌های بانوان در عرصه‌های مختلف نشان داده با رعایت حجاب نیز می‌توان در سطح بین المللی قله‌های افتخار را کسب کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان استفاده از تشکل‌های مردم نهاد را یکی از راهکارهای مهم در زمینه نهادینه سازی عفاف و حجاب دانست و خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی نمی‌تواند با بخشنامه و الزام موفق باشد بلکه همه دستگاه‌های متولی باید نسبت به وظایف و مأموریت‌های خود بدرستی اقدام کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن