اخبار نماز جمعه

اروپا باید پیام قاطعیت ایران در کاهش تعهدات برجامی دریافت کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان،حجت‌الاسلام علی موسوی ظهر جمعه مورخ 10آبان در خطبه‌های نماز جمعه شهر قیدار با سفارش نمازگزاران و خود را به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: وجود مقدس امام زمان علیه‌السلام فرمود: هر یک از شما باید کارى کند که وى را به محبّت و دوستى ما نزدیک مى‌کند و از آنچه خوشایند ما نبوده و موجب کراهت و خشم ماست دورى گزیند.

امام جمعه قیدار به رهنمودهای مقام معظم رهبری به دانشجویان ارتش اشاره و تصریح کرد: این سخنان و توصیه‌‏های رهبر معظم انقلاب اسلامی، نقشه راه و نسخه شفابخش پیشگیری و علاج، فتنه‌‏های سخت و نرم دشمن، در این شرایط و در آینده است.

وی با اشاره به در پیش بودن یوم‌الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: در روز 13 آبان رویدادهای مهمی به ثبت رسیده که هر کدام سنگ بنای مستحکم و سرفصل مهم و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است.

موسوی تاکید کرد: درخشش 13 آبان به خاطر مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر آمریکا است و در مناسبت‌های مختلف ملت ایران توانست ابهت و هیمنه پوشالی آمریکا را زیر پای اقتدار خویش خرد و له کند.

امام جمعه قیدار شعار «مرگ بر آمریکا» را شعارى ملى و زبان مشترک همه ملت‌های ضد استکباری دانست و گفت: ملت ایران در راهپیمایى 13 آبان، شعار مرگ بر آمریکا را محکم‌‏تر سر خواهند داد تا امید ملت‌‏هاى آزادیخواه جهان که به مقاومت و ایستادگى ملت ایران در برابر استکبار دل بسته‌‏اند، حفظ شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که خوى ظالمانه و مستکبرانه آمریکا، ادامه دارد، ملت شهیدپرور و استکبارستیز و عاشورائی ایران، همچنان آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن شماره یک خود و بلکه جامعه بشرى و صلح و امنیت جهانى مى‏‌داند و شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر استکبار» همچنان به ‏عنوان اصلى‏ترین و مهم‏ترین شعار خواهد بود.

موسوی با اشاره به در پیش بودن 13 آبان و راهپیمایى آن روز گفت: این مراسم امسال باید به نسبت سال‏‌هاى گذشته، گسترده‌‏تر و پرشورتر برگزار شود و تمام اقشار کشور باید در این راهپیمایى شرکت کنند.

امام جمعه قیدار با تاکید بر باشکوه برگزار شدن راهپیمایی 13 آبان ماه تصریح کرد: مطمئن باشید ایالات متحده آمریکا بیشتر کارت‏‌هاى اصلى بازى خود را در مقابل ایران شامل تهدید نظامى، تحریم‌‏هاى فلج‏‌کننده و فشارهاى رسانه‌‏اى هزینه کرده و دیگر کارت‏‌هاى بازى جدى نظامى و غیرنظامى در برابر ایران ندارد.

وی با اشاره به مطرح شدن برداشته شدن گام چهارم در کاهش تعهدات برجامی افزود: درست بعد از یک سال از خروج آمریکا از برجام، ایران اقدامات گام بندی شده خود را در کاهش تعهدات برجامی‌اش را آغاز و از آن تاریخ تا به امروز، تقریبا 6 ماه می‏‌گذرد.

وی با بیان اینکه ایران سه گام را در کاهش تعهدات برجامی برداشته ولی اروپا با تعارف و لفّاظی و تهدید و تطمیع وقت‌کشی کرده است و تا به حال هیچ اقدامی انجام نداده است، بیان کرد: اکنون از ۶۰ روز سوم مهلت دهی ایران فقط چند روز مانده و بر همگان روشن  است که اروپا به هر دلیل یا نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند به هر حال اراده‌ای برای انجام تعهدات خود ندارد به همین دلیل ایران باید گام چهارم را بلندتر و محکم‌تر بردارد.

 موسوی تاکید کرد: ایران باید فرصت‏‌های ۶۰ روزه را کاهش دهد و مسؤولین باید در گام‌های بعدی طوری برخورد کنند که اروپا به روشنی پیامِ قاطعیت ایران انقلابی و به اتمام رسیدن آستانه تحمل مردم و مسؤولان ایران را دریافت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا