اخبار نماز جمعه

استقلال علمی، کشور را از وابستگی‌ها و تحریم‌ها مصون می‌کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان،حجت‌الاسلام سید عمران حسینی‌نسب امام جمعه سلطانیه ظهر جمعه مورخ 19مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه با دعوت به تقوای الهی و دوری از معصیت، پیاده‌روی اربعین را نشانه محبت و ولایت‌مداری شیعیان دانست و با بیان اینکه مسلمانان همچون پروانه دور حرم امام حسین علیه‌السلام جمع شده‌اند، اظهار کرد: ایام زیارت امام حسین علیه‌السلام از عمر انسان محسوب نمی‌شود.

وی با اشاره به دیدار نخبگان علمی کشور با مقام معظم رهبری و با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی حدود ۲۰ سال است بر تولید علم و جنبش نرم افزاری و جهاد علمی تاکید دارند، تصریح کرد: حمایت مقام معظم رهبری از نخبگان و تاکید بر رفع موانع و مشکلات نخبگان، حمایت از سرمایه‌های کشور است.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به اهمیت تولید علم در راستای تحقق استقلال کامل و همه جانبه کشور افزود: استقلال علمی، کشور را از وابستگی‌ها و تحریم‌ها مصون می‌کند.

حسینی‌نسب با اشاره به طرح مسئله شفافیت آرای نمایندگان مجلس و با بیان اینکه شفاف بودن آرای نمایندگان در جاهایی که جلسات غیرعلنی یا خلاف امنیت ملی نباشد موجب دسترسی مردم به استدلال و استنادات نمایندگان می‌شود، افزود: هر چقدر مردم از نظرات مسؤولان و نمایندگان خود آگاه باشند بهتر می‌تواند در انتخابات تصمیم بگیرند.

وی مجلس را عصاره فضائل ملت و محل قانون‌گذاری و تصمیم‌گیری برای کشور و ملت دانست و تصریح کرد: فیلتر شورای نگهبان برای جلوگیری از ورود نااهلان و نفوذی‌های دشمنان به مجلس باید تنگتر شود، چرا که ورود نااهلان به مجلس خلاف حق‌الناس است.

امام جمعه سلطانیه با تحلیل حمله ترکیه به شمال سوریه و با بیان اینکه کردهای سوریه به عنوان مخالفین دولت سوریه مورد حمایت آمریکا بوده‌اند و آمریکا با خروج نیروهای تروریستی خود عملا پشت آنان را خالی کرد، افزود: این درس مهمی برای فریفتگان آمریکاست که هر کس به آمریکا اعتماد کند او از پشت خنجر می‌زند و کردهای سوریه باید از دولت قانونی سوریه تبعیت کنند.

وی با تصریح به اینکه جمهوری اسلامی ضمن محکومیت این حمله، طرفین را به خویشتنداری دعوت و با توجه به نقش تعیین کننده‌اش برای رفع تنش تلاش خواهد کرد، افزود: ترکیه نیز باید بفهمد که با طناب نیرنگ آمریکا به چاهی خواهد افتاد که باعث انزوای دولت ترکیه خواهد شد که مدتی است با سیاست‌های منطقه‌ای آمریکا مخالفت می‌کند.

حسینی‌نسب با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله اشرفی اصفهانی پنجمین شهید محراب، نماز جمعه را محل بصیرت افزایی، روشنگری و آگاهی بخشی دانست و با بیان اینکه عده‌ای بدون آگاهی از فلسفه نماز جمعه می‌گویند چرا نماز جمعه سیاسی شده، تصریح کرد: نماز جمعه یک نماز عبادی سیاسی است و تبیین و تحلیل مسائل سیاسی یکی از ارکان اساسی نماز جمعه است و البته نماز جمعه سیاست زده نیست.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به سالروز تصویب لایحه کاپیتولاسیون در مجلس شورای ملی در سال ۱۳۴۳ و مصونیت قضایی اتباع آمریکایی در ایران و با بیان اینکه این کار برای دریافت وام از آمریکا انجام شد، تصریح کرد: وابستگی اقتصادی منجر به وابستگی سیاسی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا