اخبار نماز جمعه

بسیاری از شهدا، تربیت شده مساجد بودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، آیت‌الله علی خاتمی ظهر روز جمعه مورخ 3آبان ماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با تسلیت سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: آن حضرت الگوی تمام عیار زندگی است و بشریت نیازمند درس گیری از این الگو هستند.

امام جمعه زنجان با تشریح سیره عملی خاتم انبیاء خاطرنشان کرد: توجه به مظلومان و حمایت از آن‌ها از درس‌های پیامبر اسلام به جامعه بشری است.

وی به هفته وقف و ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش وافری برای عملیاتی شدن نیت واقفین انجام شده است.

امام جمعه زنجان به توسعه فرهنگ وقف دسته جمعی هم تاکید کرد و گفت: مردم را برای ترویج این فرهنگ ترغیب کنید.

نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت برگزاری مجالس 28 صفر و سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام در استان زنجان تاکید کرد و گفت: سالروز شهادت حسین فهمیده و روز نوجوان و روز بسیج دانش‌آموزی در پیش است که باید این ایام را به شکل باشکوهی گرامی داشت.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس 46 هزار دانش‌آموز و بسیجی در جبهبه های جنگ حضور داشتند، گفت: پس از جنگ هم بسیج خدمات ویژه ای در جامعه از خود برجای گذاته است.

وی در ادامه نقش مساجد در تربیت انسان را یادآوری کرد و گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری جوانی که در نیروی مقاومت بسیج فعالیت می‌کند، باید چنان خود را بسازد که همچون شمعی پروانه‌ها را دور خود را جمع کند.

خطیب جمعه زنجان ضمن تقدیر از اقدام سپاه در دستگیری زم افزود: این اقدام زمانی ارزشمندتر می‌شود که بدانیم در مقابل  تورهای اطلاعاتی سازمان‌های جاسوسی دنیا انجام شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن