اخبار نماز جمعه

فرهنگ و پیام عاشورا مقاومت است

امام جمعه زنجان گفت: انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام عاشورا دارد، فرهنگ و پیام عاشورا، مقاومت و مبارزه با ظلم و مستکبر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، آیت الله علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ریشه در قیام عاشورا دارد، افزود: پیام عاشورا نه سازش و نه تسلیم، بلکه مبارزه با ظالم و مستکبر و شعار هیهات من الذله است. مقاومت در برابر استکبار یک اصل مهم مورد تاکید قیام عاشورا است.

وی با بیان اینکه فرهنگ عاشوراییتقدیم جان و مال و اولاد برای تحقق آرمان استکبار ستیزی و ایستادگی در برابر ظلم است، ادامه داد: پیام روز عاشورا ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و زور است، عاشورا یعنی ایستادگی در مقابل ظالم حتی اگر مال و جان انسان در خطر بیافتد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه ایستادگی در مقابل زیادخواهی استکبار برخاسته از فرهنگ عاشورایی است، تصریح کرد: باید فرهنگ عاشورایی در جامعه معرفی و تبیین شود و جریان داشتن این فرهنگ در جامعه بسیاری از آسیب ها و چالش ها را از بین می برد.

خاتمی در ادامه با اشاره به بدعهدی آمریکا و کشورهای اروپایی امضا کننده برجام افزود: در مقابل بدعهدی آمریکا و امروز و فردا کردن اروپا، گام سوم قوی تر و آگاهانه تر برداشته خواهد شد.

وی گفت: کشورهای اروپایی مطیع و فرمانبردار آمریکا هستند و وقت کشی سه کشور اروپایی امضا کننده برجام به دلیل تبانی با آمریکا است.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه نباید به رفتارهای دولت های اروپایی در زمینه برجام و سایر حوزه ها خوشبین بود، افزود: باید با درک واقعیت ها و بررسی عملکرد گذشته دولت های اروپایی نسبت به احقاق حقوق برحق ملت ایران تلاش شود.

خاتمی خاطرنشان کرد: فرانسه، انگلیس و آلمان با وجود اینکه در ظاهر موافق ایران هستند اما در پشت پرده با آمریکا تبانی می کنند و سیاست ها و برنامه های آمریکا را در زمینه برجام و سایر بخش ها ادامه می دهند.

وی در ادامه بر لزوم برگزاری باشکوه نماز ظهرعاشورا تاکید کرد و گفت: هیئت های عزاداری در این نماز باشکوه که هر ساله برگزار می‌شود شرکت حداکثری و منسجم داشته باشند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه ما محرم ماه تکریم ارزش ها و شعائر دینی است، افزود: بهترین فرصت برای کسب تقوا در ایام عزاداری امام حسین(ع) ، شرکت در مجالس عزاداری آن حضرت است و باید با تأسی از نماز ظهرعاشورای امام حسین هیئت ها و عزاداران حسینی نسبت به اقامه نماز ظهر عاشورا اقدام کنند.

خاتمی همچنین به سفر رئیس قوه قضائیه به استان زنجان اشاره کرد و گفت: مردم از اقدامات اخیر دستگاه قضایی خوشحال هستند و این اقدامات قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد و مفسدین روح امیدواری را به جامعه دمیده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن