اخبار نماز جمعه

گفتمان و تفکر مقاومت باید در کشور نهادینه شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان در محل مصلای خاتم الانبیای این شهر، با بیان اینکه دشمن از اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  عصبانی است و  عزت و اقتدار ما را نشانه گرفته است، افزود: ملت ایران هرگز در برابر زیاده خواهی دشمنان کوتاه نخواهد آمد و برای رسیدن به اهداف خود تلاش خواهد کرد.

وی با اشاره به تلاش دولت‌های اروپایی و آمریکا برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره، غیرقابل اعتماد بودن آمریکا و کشورهای اروپایی را یادآور شد و گفت: تلاش دشمن برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره با اقدام به موقع مسئولان نقش بر آب شد.

خاتمی با تاکید بر اینکه ملت ایران دوران سخت جنگ هشت ساله را با عزت و اقتدار پشت سرگذاشتند، افزود: طی هشت سال دفاع مقدس با ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمنان شاهد امدادهای غیبی خداوند متعال بودیم  و  در مقابل توطئه‌های دنیای استکبار ایستادگی کردیم.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه نتیجه مقاومت و اتکا به خداوند متعال پیروزی است و  باید گفتمان و تفکر مقاومت را در کشور نهادینه کنیم، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هرگز از حقوق مسلم و برحق خود کوتاه نخواهد آمد.

جوانان و نوجوانان در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند 

خاتمی با اشاره به نقش تأثیرگذار جوانان در طی هشت سال دفاع مقدس، لزوم انتقال مفاهیم و ارزش‌های دوران دفاع  مقدس را به نسل جوان امروز مورد تاکید  قرار داد و افزود: جوانان و نوجوانان در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند به طوری که در دانشگاه جبهه، تربیت و به فرماندهان بزرگ تبدیل شدند.

امام جمعه زنجان با یادآوری اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس، صحنه‌های بی بدیل و ارزشمندی از حماسه و ایثار خلق شد، افزود: هر چقدر در خصوص دفاع مقدس گفته شود باز هم کم است و همه باید در مسیر بیان واقعیت‌های ارزشمند دوران دفاع مقدس تلاش کنند.

خاتمی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قوه قضائیه در دوران حضور آیت الله رئیسی، افزود: اقدامات رئیس قوه قضاییه موجب افزایش امیدواری در جامعه  شده است و برخورد با مفسدان اقتصادی باعث شده اعتماد در جامعه تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی در حوزه توسعه سرمایه گذاری و  رونق تولید دستورات ویژه ای صادر کردند، ادامه داد: رئیس قوه قضاییه در مورد رونق تولید دستورات و قوانین جدیدی را ابلاغ کرده است که زمینه ساز رونق تولید در کشور بوده و بسیار ارزشمند است.

امام جمعه زنجان با انتقاد از افزایش آمار نزاع و درگیری در استان، این امر را شایسته مردم متدین استان زنجان ندانست و افزود: متاسفانه طبق آمار ارائه شده شاهد رشد نزاع و درگیری در استان زنجان هستیم و این امر نگران کننده است.

خاتمی با تاکید بر لزوم افزایش آستانه تحمل و خویشتنداری در جامعه،  افزود: آستانه تحمل ما در جامعه بسیار پایین بوده و با کوچک‌ترین برخورد و حرفی برآشفته می‌شویم که در این راستا باید صبر و تحمل یکدیگر را بیشتر تمرین کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا