اخبار حوزه مدیرکلشهدای روحانییادداشت

آزادسازی خرمشهر دست بالای پروردگار بر هیبت پوچالی دشمنان بود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در گفت و گو با روابط عمومی این اداره کل گفت: حماسه سوم خرداد یک رویداد عظیم و به یاد ماندنی است و مصادف است با سالروز فتح خرمشهر که نقطه عطفی در تاریخ ایران به شمار می آید.
وی ادامه داد: نبرد بزرگ، سرنوشت‌ساز و غرورآفرین بیت ‌المقدس که برای رها سازی خرمشهر از سلطه‌ نیروهای مهاجم عراقی انجام شد، از دهم اردیبهشت ماه تا چهارم خردادماه 1360 به طول انجامید. این نبرد حماسی علاوه بر پایان بخشیدن به 19 ماه اشغال بخشی از حساس‌ترین مناطق خوزستان و آزادسازی خرمشهر، ضربه‌ای سهمگین و کمرشکن به توان رزمی و جنگ طلبی‌های دشمن مهاجم وارد ساخت.
وی افزود: این حماسه یک حماسه ملی است؛ اگر حضور فرماندهان، رزمندگان و مردمی شجاع و همیشه در صحنه بیانگر مردم و پیروی و فرمانبرداری آنان از امام شهیدان، خمینی کبیر (ره) است رهبری که با اوج خداباوری و خلوص فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد. آزادی خرمشهر نتیجه وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح کشور و بهره‌گیری ازظرفیت‌ها بود که باعث شد تمامی معادلات، باورها و ذهنیت‌ها یی را که در مورد توانایی و قابلیت‌های نظام جمهوری اسلامی وجود داشت تغییر داده وبا نصرت الهی و با صلابت و از خود گذشتگی رزمندگان رشید اسلام، به منصه ظهور رسید.
حجت الاسلام احمدی ضمن تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر به روان پاک شهیدان دفاع مقدس گفت: در آستانه فرا رسیدن سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، این حماسه ماندگار را همراه با یاد، نام و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و همه مردم سرافراز ایران، خانواده معظم شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان 8 سال دفاع مقدس و شهیدان و رزمندگان دلیر و عملیات بیت المقدس گرامی داشته و بر همه آنان که در صیانت از ارزش های ناب اسلامی قدم بر می دارند درود می فرستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان همچنین اظهار داشت: مدیران آموزشی وفرهنگی کشور باید تلاش کنند تا انتقال ارزشهای دوران حماسه سازیهای رزمنده گان در دوران هشت سال دفاع مقدس با برنامه ریزی خوب و شایسته ای صورت گرفته شود تا دشمن در جنگ نرم نیز موفق نشود و این مناسبت تاریخ ساز به آینده سازان ایران اسلامی معرفی گردد که آینده متعلق به آنها است تا ضمن یاد آوری رشادت ها و حماسه های صورت گرفته به این عزیزان ضمن معرفی الگوهای شایسته، آنان را جهت ساخت ایران اسلامی و آینده تربیت نماییم و به آمریکایی ها اعلام کنیم ما مرد جنگیم وهر جا نیاز باشد همانند هشت سال دفاع مقدس در صحنه ایم واگر جنگی بر علیه کشور ما صورت پذیرد خروج آن دیگر بعهده آنها نیست و تابوت سربازان تروریسم آمریکا را برای کشورشان بدرقه خواهیم کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن