اخبار حوزه مدیرکلاربعین حسینیاطلاع رسانی اربعینجبهه فرهنگی انقلابعناوین ویژهفرهنگ اربعینمحرم

اربعین جبهه‌ای عظیم در مقابل تمدن منحطِ غرب ایجاد کرده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ؛ حجت‌الاسلام سعید احمدی با بیان اینکه جریان اربعین را باید تمدنی‌ترین زیرساخت برای آینده انقلاب اسلامی دانست، اظهار کرد: در جریان اربعین حرکت همه قلوب بر محور جذبه و مغناطیس امامت دور هم جمع شده و جبهه‌ای عظیم را در مقابل تمدن منحط، وحشی و بی‌رحم غرب شکل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه اربعین به مثابه آن است که همه مرزهای اعتباری در هم نوردیده شده و یک حقیقت همه اعتبارات را تحت‌الشعاع قرار داده است، گفت: هر چقدر دشمن در تلاش بود از بنی‌امیه تا بنی‌عباس و تکفیر و داعش، نتوانست این حرکت را خنثی کند.

این مسئول با بیان اینکه جریان اربعین به مانند کنگره عظیمی است که شیعیان متفرق را در یک جا بر محور امامت و حب اهل‌بیت (ع) جمع می‌کند، تصریح کرد: بدون شک هر چیزی که با عاشورا نسبت پیدا کرد، بقا یافت و در این بین، انقلاب اسلامی در بقای خود مدیون عاشورا و امام حسین (ع) بوده و جریان اربعین نیز از آبشخور انقلاب اسلامی نیروی تازه‌ای گرفت و به این عظمت تاریخی خود رسید.

جریان اربعین به عنوان یک رسانه زنده و پویا می تواند در دنیا تاثیرگذار باشد

احمدی با تاکید بر اینکه اگر جریان اربعین به همین نسبت رو به تصاعد برود، به عنوان یک رسانه زنده و پویا می تواند در دنیا تاثیرگذار باشد، افزود: هرچند جریان رسانه‌ای معاند غربی این حرکت عظیم را بایکوت کرده باشد؛ چرا که این جریان ذخیره عظیمی است که خداوند سبحان قرار داده و هنوز هم لایه‌های آن برای ما آشکار نشده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در جریان برگزاری اربعین، مردم زیست متفاوت از روزمرگی را با طی کردن مسیر ۸۰ کیلومتری تجربه می‌کنند و این همان تجربه فارغ از تمدن و سبک زندگی غربی است که با وجود مشکلات اقصادی و نیز سختی راه به هر طریق ممکن خود را به این کنگره می‌رسانند.

وی از اربعین به عنوان یک فرهنگ مهاجم در عصری که فرهنگ‌ها مرده است، یاد کرد و ادامه داد: این فرهنگ به سرعت اطراف خود را از سنخ خویش پر می‌کند. حتی این فرهنگ ساکن ممکن است اعتقادات ما از دین بوده باشد، در وارقع سستی، کرختی و خاموشی گزاره‌های دینی که به مرور زمان ایجاد شده را به حرکت و جنب و جوش در آورد.

احمدی با تاکید بر اینکه اربعین علاوه بر اینکه به فرهنگ غربی به عنوان یک فرهنگ مادی‌گرا حمله می‌کند، به فرهنگ مفهومی ما نیز هجوم برده و یک دین کاربردی و مصداقی را به منصه‌ظهور می‌کشد، خاطرنشان کرد: آن‌قدر فرهنگ اربعین حیات دارد که همه فرهنگ‌ها در قبال آن مرده به شمار می‌آیند.

این مسئول با اشاره به اینکه جریان اربعین یک دین محقق عینی است که برای همه اقشار و طیف‌های فکری قابل فهم است، گفت: وقتی از عالم مسیحی پرسیده می‌شود این مسیر را چگونه دیدید، پاسخ می‌دهد من این مسیر را با همه تلاطم‌ها و سختی‌هایی که داشت، از چشمجریان اربعین به عنوان خلق‌کننده الگوهای جهانی حضرت زینب (س) دیدم.

جریان اربعین به عنوان خلق‌کننده الگوهای جهانی است

وی با بیان اینکه اربعین مشحون از سوژه‌های سخن، قلم و فیلم و سریال است که هر کسی می‌تواند از آن بهره‌مند شود، تصریح کرد: این جریان اقتصاد دولتی و اقتصاد منفعت‌طلب خصوصی را به چالش کشیده و یک ساختار اقتصادی بر مبنای «تعاونوا علی‌البر و التقوی» ایجاد کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از جریان اربعین به عنوان خلق‌کننده الگوهای جهانی یاد کرد و با اشاره به اینکه این جریان در همه عرصه‌ها از جمله هنر، اخلاق و … پاسخ درست و محققی برای جریان جهانی شدن است، افزود: این جهانی شدن بر اساس نظام ولایی و با محوریت امام و محبت و مودت او بوده و فارغ از الگوهای مادی و ماتریالیستی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا