اخبار حوزه مدیرکلاخبار معاونت فرهنگی

استفاده از ظرفیت های اداره کل تبلیغات اسلامی و کمیته امداد در راستای کمک به محرومین

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان صبح روز پنجشنبه در جلسه مشترک با مدیرکل و کارشناسان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خوشبختانه در طول یک سال اخیر با مشارکت کمیته امداد خمینی اقدامات خوبی در حوزه زکات و کمک به محرومین در مناطق آسیب پذیر انجام شده است.
وی ادامه داد: نتیجه همکاری های این دو نهاد تشکیل و ثبت خیریه هایی در مساجد و هیئت های مذهبی استان زنجان شد که در نوع خود گام موثری در محرومیت زدایی است.
حجت الاسلام احمدی به اجرای طرح فلاح در استان اشاره کرد و گفت: طرح فلاح طرحی مشترک بین اداره کل تبلیغات اسلامی و کمیته امداد امام خمینی در استان است که بر اساس این طرح قرار است از ظرفیت های دو نهاد برای برگزاری مجالس روضه خانگی در منازل افراد تحت پوشش کمیته امداد استفاده شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر طرح فلاح به صورت آزمایشی در چهار استان کشور که استان زنجان یکی از این استان ها است اجرا میشود اظهار داشت: در این مجالس به بیان ذکر مصیبت اهل بیت (ع)، نکات قرآنی و معرفتی پرداخته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 50 روحانی مستقر در شهر و روستا با کمیته امداد در برگزاری این مسابقات همکاری خواهند کرد گفت: امیدواریم طرح فلاح مقدمه ای برای شروع و حمایت مردم از جلسات روضه خانگی که یکی از راهبرد های سازمان در مردمی سازی تبلیغ است، باشد و ما شاهد انس مردم با قرآن و اهل بیت باشیم.
حجت الاسلام احمدی با اشاره به فعالیت های اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در حوزه ذکات گفت: در موضوع زکات، تفاهم نامه های ماثری را با کمیته امداد امام (ره) داریم که طی آن روحانیون مستقر به تبلیغ امر زکات و جمع آوری آن میپردازند.
وی در پایان به طرح مشترک استعداد یابی فرزندان خانواده های تحت پوشش کمیته امداد اشاره کرد و گفت: بنا شد که طرح مشترکی را در راستای استعداد یابی فرزندان مددجویان با کشف استعداد های برتر و نخبه انجام دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن