اخبار حوزه مدیرکلاخبار دارالقرآنعناوین ویژه

برگزاری پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی از برگزاری نخستین مرحله، پانزدهمین دوره ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در استان زنجان خبر داد و گفت: این آزمون که در ۳ سطح حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء، امروز (جمعه) نهم مهرماه برگزار شد.
وی با بیان اینکه این آزمون با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برگزار شد، اظهار کرد: ۱۲۷ نفر در این آزمون شرکت کرده بودند که ۸۷ نفر از شرکت کنندگان را بانوان و ۴۰ نفر را آقایان تشکیل می دهند.
احمدی، افزود: منتخبین مرحله نخست که در آزمون کتبی امتیاز لازم را کسب می کنند، آبان ماه در مرحله دوم که آزمون شفاهی است، شرکت خواهند کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه افرادی که بتوانند در طی دو مرحله امتیاز لازم را کسب کنند، مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم به آنها اعطا خواهد شد، گفت: حافظان ۱۰ جزء قرآن کریم مدرک معادل دیپلم، حافظان ۲۰ جزء مدرک معادل فوق دیپلم، حافظان کل قرآن کریم مدرک معادل لیسانس را دریافت می‌کنند.
احمدی با بیان اینکه امیدواریم هر سال شاهد افزایش استقبال از دوره های ارزیابی و حفظ قران کریم در بین مرم بویژه قشر جوان و نوجوان باشیم، گفت: حفظ قرآن کریم مقدمه‌ای برای تدبر و تفسیر قرآن کریم است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن