اخبار حوزه مدیرکلجبهه فرهنگی انقلابشهدای روحانیعناوین ویژه

برگزار شد : جلسه بررسی نقش روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس

حجت الاسلام احمدی : باید یک کارگروه عملیاتی برای ثبت خاطرات شهدای روحانی و نشر گسترده آن در فضای مجازی بوجود آید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در آستانه هفته ی دفاع مقدس و برگزاری کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان جلسه بررسی نقش روحانیت در انقلاب و دفاع مقدس در اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه جناب سرهنگ قاسم محمدی مدیر کل حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان در صحبتهایی جامعه روحانیت در تمام مقتضیات زمانی در مسیر انقلاب نقش محوری و موثری داشتند، گفت: روحانیون در زمان انقلاب نقش بسیار کلیدی را در پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه استان زنجان ۴۱ شهید روحانی دارد، اظهار کرد: ۴۵ روحانی جانباز و ۱۵۰ روحانی رزمنده برای اقتدار کشور ایثار گری کردند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان گفت: جامعه روحانیت در همه صحنه‌ها نقش خود را به خوبی ایفا کرده است و در این میان روحانیون اوج شکوفایی و بالندگی بودند و نقش این قشر نباید از اذعان عموم مردم دور باشد.

محمدی تاکید کرد: روحانیون در دفاع مقدس نقش محوری داشتند و نه تنها در جبهه رزم بلکه در تبلیغ دینی و روحیه دادن به نیروها هم نقش کلیدی داشتند.

وی افزود: باید نقش روحانیت با ساز و کار مناسب در جامعه به خصوص برای نسل جوان تبیین و تبلیغ شود و امروز که دشمن با انواع تبلیغات رسانه‌ای که خود درصدد است تا چهره روحانیت را به مردم بد جلوه بدهد که باید جلوی این تهاجم گرفته شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان تصریح کرد: روحانیون در زمان دفاع مقدس از اول جنگ تا آخر جنگ در صحنه بودند تا نگذارند یک وجب از خاک این کشور به دست نااهلان بیفتد و سربازان دچار یاس و نا امیدی شوند.

محمدی گفت: امروز هم باید رسانه‌ها نسبت به تبیین جایگاه و نقش جامعه روحانیت تلاش کرده و اقدامات لازم را مد نظر قرار دهند.

.در این جلسه حجت الاسلام احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ضمن خوش آمدگویی به حضار محترم در جلسه ، نقش روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را بسیار ارزنده توصیف کردند. ایشان در ادامه گفتند که متاسفانه تصویر مناسبی و دقیقی در فضای هنری کشور از روحانیت و به ویژه روحانیون شهید نشان داده نشده است.باید یک کارگروه عملیاتی برای ثبت خاطرات شهدای روحانی و نشر گسترده آن در فضای مجازی بوجود آید . از طلاب فعال و گروههای فعال مجازی در این زمینه باید استفاده کرد. خاطرات شهدا باید رویکرد تربیتی برای نسل نوجوان و جوان داشته باشند . کتابهای زیادی در زمینه خاطرات شهدا نوشته شده اند ولی نحوه ی توزیع مناسبی نداشته اند و این کتابها در گمنامی مانده اند که باید در این امر برنامه ریزی بهتری صورت گیرد .

ایشان در ادامه گفت : اداره کل تبلیغات اسلامی آمادگی خود را نسبت به رصد تعداد شهدای روحانی و نیز ساخت مستند و نشر کتاب اعلام میکند .

در ادامه این نشست حاضران در جلسه به بیان دیدگاهها و پیشنهادات خود در زمینه نشر آثار شهدا بویژه شهدای روحانی پرداختند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا