اخبار حوزه مدیرکلیادداشت مدیرکل

روز قدس نتیجه تفکر انقلابی امام خمینی (ره) بود

روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان؛ حجت الاسلام سعید احمدی : اندیشه و تفکر امام خمینی (ره) به معادله رویارویی با رژیم صهیونیستی، روحی دوباره دمید و تحولات جدی را در این مسیر ایجاد کرد. تا آن هنگام برتری نظام رژیم صهیونیستی یکی از مهمترین پایه‌های ساختاری این رژیم بود که هر تهدیدی را به نفع خود یکسره می‌ساخت. این موضوع سبب شد تا یک حرکت فراگیر مردمی در داخل فلسطین و سرتاسر جهان اسلام بر پایه راهبرد و تفکر امام خمینی (ره) آغاز شود که معادله‌های استکبارگران را دگرگون ساخت.

امام راحل در رمضان ۱۳۵۸ خورشیدی با شروع دور تازه ای از جنایات بی رحمانه رژیم صهیونیستی در لبنان در پیامی روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان «روز جهانی قدس» تعیین کردند و عموم مسلمانان جهان را به همبستگی اسلامی در این روز فراخواندند. انتخاب یک روز به عنوان روز قدس تنها در بستر اندیشه‌های ناب اسلامی امام خمینی (ره) قابل تبیین خواهد بود. افق نگاهی که با تکیه بر قدس و آزادی آن، نابودی همه استکبار را مدنظر داشته و برقراری حکومت جهانی اسلام را هدف قرار داده است.

مروری بر سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی، عمق روشن بینی اعتقادی، آگاهانه و مسئولانه ایشان را نمایان‌تر خواهد کرد. آنجا که می‌فرمایند: «روز قدس یک روز جهانی است و روزی نیست که اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفان با مستکبران است.»

از نتایج و دستاوردهای روز قدس، می‌توان به بیداری اسلامی در جهان اشاره کرد که امروزه جوامع مختلف را به حرکت واداشته است، به گونه‌ای که می‌توان ادعا داشت، پیام‌های انقلاب اسلامی از طرق مختلف و به صورت خاص در قالب راهپیمایی‌های روز قدس، بسترهای لازم را برای تحول در جوامع مختلف آماده کرده تا خیزش گسترده ملت‌های مسلمان علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن رژیم در بیداری اسلامی به نمایش گذاشته شود.

پس از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس و لزوم دفاع از مردم فلسطین، مسلمانان نیز با تأسی از رهبر و امام امت، همه ساله در این روز در اقصی نقاط جهان با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق می‌کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن