اخبار حوزه مدیرکلاخبار معاونت فرهنگیبرگزیده هاجبهه فرهنگی انقلابروابط عمومیزن و خانوادهعناوین ویژهگام دوم انقلاب

تجلیل از فعالان اعکتاف شهرستانها

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ؛ مراسم تجلیل از فعالان اعکتاف شهرستانهای استان  با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین احمدی دراین مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان (عج) گفت : این سنت حسنه اعتکاف در سالهای اخیر مورد استقبال نوجوانان و جوانان ومتدینین واقع شده است . اگر به سالهای قبل نگاهی بکنیم در برخی از شهرستانها تعداد معدودی از افراد شرکت در این مراسم شرکت میکردند .

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه این اولین اعتکاف عمومی بعد از همگی کرونا بود گفت : حضور آحاد مردم در این مراسم معنوی بعد از دوسال وقفه بسیار چشمگیر بوده و  این حضور گسترده امسال مردم به خصوص دانش آموزان به برکت تلاشهای خستگی ناپذیر فعالان اعکتاف و شما خادمین مردم صورت گرفته است .

آقای احمدی درباره اهمیت برگزاری و حضور در اعتکاف خاطر نشان کرد :مراسم اعتکاف مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و  به گفته مقام معظم رهبری یکی از معیارهای ارزیابی دین داری مردم اعتکاف و شب های قدر و مراسمات مذهبی می باشد که مردم با حضور میدانی خود در برگزاری این مراسمات با روشهای مختلف هزینه میکنند تا شعائر دین در جامعه گسترش پیدا کند .

حجت الاسلام والمسلمین احمدی با تأکید بر برنامه ریزی برای مراسم اعتکاف شبهای قدر در ماه مبارک رمضان افزود : ماه مبارک رمضان ماه نزدیکی قلبها به خداوند متعال است و باید بهترین و بیشترین بهره را از این ماه عزیز ببریم و به همین منظور برای حضور هر چه بهتر و بیشتر مردم در این مراسم برنامه ریزی ویژه صورت گیرد تا بتوانیم حضور معنوی مردم به خصوص دانش آموزان در این مراسم را فراهم آوریم .

لازم به توضیح است در پایان در این مراسم از فعالان اعکتاف شهرستانها تجلیل به عمل آمد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا