اخبار حوزه مدیرکلاخبار معاونت اداری و مالیاخبار معاونت فرهنگیجبهه فرهنگی انقلابخط حزب اللهروابط عمومیرویداد های شاخص استانعناوین ویژهگام دوم انقلاب

مهندس اکبری : جایزه دوسالانه امام حسین (ع)بنیاد محور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان مهندس اکبری رئیس گروه برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در صحبتهایی در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر زنجان ، با اشاره به سه راهبرد اصلی در سال 1400 برای اداره کل تبلیغات اسلامی استان ترسیم شده است که عبارتند از سبک زندگی اسلامی ایرانی ، تمرکز روی نهضت عاشورا و تمرکز برای زیرساختهای فضای مجازی و تمامی مسائلی که دراین جلسه بررسی شد ذیل این سه راهبرد ارئه شد.

طرح جایزه دوسالانه امام حسین (ع) که قرار است برگزار شود هر سه راهبرد اصلی سازمان تبلیغات را بر میگیرد . استان زنجان با توجه به اینکه با عنوان پایتخت شور و شعور حسینی شناخته میشود این جایزه دوسالانه با محوریت کتاب آغاز خواهد شد . تقویت بنیه علمی اقشار تأثیر گذار ، معرفی کتابهای برتر و تولید کتاب با محوریت امام شناختی امام حسین (ع) ، ارتباط بیشتر مراکز دینی و ناشران جهت سهولت در نشر و چاپ کتاب ، تقویت بینش و معرفت امام شناسی درگروههای سنی مختلف ، کمک به اعتلای دانش و فرهنگ مکتوب جامعه اسلامی، اثر گذاری بر آسب های فرهنگی اجتماعی در جهت حفظ ارزشها از اهداف این جایزه دوسالانه برشمرد .

آقای اکبری علت دوسالانه بودن این طرح به دلیل است که یک سال درگیر کار اجرایی صورت میگیرد و سال دیگر درگیر کار مطالعاتی میشویم . در اجرای یک طرح باید ساختار و هدف گذاری مشخص باشد ، جامعه هدف مشخص شده باشد و در رویکرد بعدی در بحث طرح دو سالانه در حوزه فرهنگی باید به سمتی برویم اثر گذاری واقعی را در جامعه مشاهده کنیم . این کار بدون استمرار اثر گذاری ندارد . جایزه امام حسین (ع) استمرار در کار را هدف قرار گرفته و بنیاد محور است و نگاه دستگاهی و نگاه شهر زنجان در آن دیده نشده است. یک بنیادی است که دارای بخشهای مختلف و دارای دبیرخانه اجرایی ، ساختاری که منعکس کننده خروجی های جایزه دوسالانه است و ابعاد مختلف را دربر میگیرد .برای اینکه این استمرار پیدا کند ما چهارچوبی مشخص کردیم که اساسنامه ای که تهیه میشود به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال میشود و این شورا کاملا مورد ارزیابی قرار میدهد . سازمان تبلیغات متعهد می شود که این جایزه رو به صورت ملی پیگیر کند . و رویکرد بین المللی و دامنه جغرافیایی این طرح در ابتدا منطقه خاورمیانه دربر میگیرد. ظرفیت دقیقی احصاء شده و پایگهایی که وجود دارد شناسایی شده و از همه ظرفیتهای موجود در طرح دوسالانه امام حسین(ع)استفاده خواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا