اخبار حوزه مدیرکلروابط عمومیعناوین ویژهگام دوم انقلابمصاحبه و گفتگو

(هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی) حجت الاسلام احمدی در مصاحبه رادیویی با رادیو زنجان : استفاده از ظرفیت‌های مردمی در حوزه‌های فرهنگی و تبلیغی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به مناسبت هفته تبلیغ و اطلاع رسانی دینی حجت الاسلام احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در مصاحبه رادیویی برنامه ((دانیشیق)) با رادیو زنجان گفت : رسالت اصلی سازمان جهاد تبیین است .

حجت الاسلام احمدی گفت : سازمان تبلیغات اسلامی با هدف تصدیق و عرضه اندیشه اسلام ناب به جامعه‌ی انقلابی ایران شکل گرفت و به تعبیر مقام معظم رهبری نه تنها از ضرورت وجود آن کاسته نشده بلکه ضریب بیشتری هم خورده است. مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی طی چهل سال گذشته با رویکرد مردمی سازی حوزه فرهنگ و تبلیغ، فعالیت‌های زیادی در موضوع هیئات، موسسات خانه‌های قرآنی، کانون‌های تخصصی فرهنگی و تبلیغی و تولیدات مختلف رسانه‌ای انجام داده و با توجه به شرایط امروز جهان و ایران رویکردهای تحولی را به ویژه در دوره مدیریتی جدید ایجاد کرده است.

آقای احمدی در ادامه افزود : جهاد تببین برای جلوگیری از تحریف است . استفاده از ظرفیت هنر و رسانه و صداوسیما برای در حوزه تبیین از جایگاه ویژه ای برخوردار است . ماه محرم که در پیش رو داریم و حرکت امام حسین(ع) حرکت تبیینی بود . امروزه در عصر حاضر در فضای مجازی دشمن حجاب و عفاف و خانواده را نشانه گرفته که با مردمی سازی تبلیغ می توانیم با این نوع حجمه ها برخورد کنیم .رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی این است که فضای تبلیغی و فرهنگی را مردمی کند و با استفاده از ظرفیت‌های مردمی حوزه‌های فرهنگی و تبلیغی را ارتقا ببخشد. اکثر فعالیت‌هایی که توسط مردم هدایت می‌شوند نتیجه خوبی دارند . ائمه جماعات ما در محله‌ها و روستاها نقش‌های محوری خدمت‌رسانی به مردم را علاوه بر فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی و همچنین در بحث جهاد تبیین در دست گرفته‌اند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در ادامه تصریح کرد : ما در 100 روستا که خانه عالم دارند روحانی مسقتر داریم که امورات فرهنگی ودینی مردم را انجام می دهند و 11 پایگاه اجتماعی در مناطق کم برخوردار فعالیت می کنند. امامان محله و و امامان پایگاههای اجتماعی و ائمه جماعات ما در محله‌ها و روستاها نقش‌های محوری خدمت‌رسانی به مردم را علاوه بر فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی و همچنین در بحث جهاد تبیین در دست گرفته‌اند. در حوزه تبلیغ و ترویج دین و فرهنگ اسلامی و ناب محمدی همه ما مخصوصا در رده سنی نوجوانان و جوانان باید کار و تلاش فروانی انجام دهیم.

حجت الاسلام احمدی با توجه به نزدیک شدن به ایام قریان تا غدیر مسئولیت برگزاری مراسمات در این دهه بر عهده بنیاد غدیر است که اداره کل تبلیغات اسلامی کمک ها و همکاری لازم را انجام خواهد داد . همچنین با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم و سوگواری حضرت اباعبدالله (ع) دوره های آموزشی در حوزه مقتل شناسی و اصول روضه خوانی ، سخنرانی، خطابه خواهیم داشت .

آقای احمدی در پایان گفتگوی خود با اشاره به مقوله ازدواج و جمعیت گفت : مسأله ازدواج جوانان یکی از اساسی‌ترین مسائلی است که آینده جامعه را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، عوامل بسیاری در افزایش سن ازدواج جوانان مؤثرند که برخی از آن‌ها واقعی و برخی دیگر ساخته و پرداخته خانواده‌هاست.افزایش سن ازدواج در جوانان را می‌توان نتیجه سخت‌گیری خانواده‌ها دانست، چون علی‌رغم تغییر سبک زندگی، خانواده‌ها اغلب ایده‌های نسل خود را در اختیار جوانان قرار می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ارسال سوال- در ساعات افلاین

در حال حاضر امکان گفتگوی آنلاین مقدور نمی باشد . لطفا فرآیند ثبت درخواست را ادامه دهید تا در اسرع وقت پاسخگوی جنابعالی باشیم.

با کمال میل آماده رفع مسئله , شبهه دینی و هر سوال دیگری از جانب شما هستیم...

Enter برای ارسال