کزارش خبری

پیشرفت بیماری کرونا در استان زنجان سیر صعودی دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: پیشرفت بیماری کرونا در استان زنجان سیر صعودی دارد اما شیب این رشد ملایم است و تعداد افراد مبتلا به کرونا با یک عدد ثابت رشد می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه ۳۹۴ بیمار در زنجان به کرونا ویروس مبتلا هستند، ابراز کرد: روزانه به طور متوسط ۳۵ تا ۴۵ نفر در استان به دلیل ابتلاء به کرونا بستری می‌شوند.

قزلباش گفت: تعداد فوتی‌های مربوط به بیماری کرونا که با علائم حاد تنفسی به بیمارستان‌های سطح استان مراجعه کرده و پس از مدتی جان باختند به ۲۵ نفر افزایش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه از اولین روز بروز کرونا در استان تا به امروز یک‌هزار و ۱۴۱ نفر به صورت تجمعی در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند، گفت: از مجموع این تعداد بیمار کرونایی، ۷۸۹ نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

قزلباش با بیان اینکه ورود افراد از استان‌های دیگر به استان زنجان تأثیر خود را در رشد بیماری خواهد گذاشت، افزود: تأثیر این ورودها به استان طی روزهای آینده خود را نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۳۰۸ مسافر در قرنطینه هستند، گفت: بخشی از مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکردند و در خانه نماند ولی بخشی از مردم با درک شرایط موجود و با در خانه ماندن سیستم بهداشت و درمان را در زمینه مبارزه با ویروس کرونا کمک کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر اینکه بخش عمده پیشگیری از شیوع کرونا ویروس مربوط به رفتار مردم است، افزود: ضدعفونی به شیوه کنونی نادرست است و به محیط زیست آسیب زده و در آینده اثرات مخرب در محیط برجا خواهد گذاشت.

قزلباش با تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان، گفت: در دوران پساکرونا باید در زمینه توسعه و تقویت زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان توجه جدی صورت بگیرد و سرمایه گذاری اساسی در این بخش انجام شود.

وی تأکید کرد: سیستم بهداشت و درمان ایران با وجود همه تحریم‌های ظالمانه، در زمینه مقابله با ویروس کرونا و خدمات رسانی به مبتلایان عملکرد خوبی داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا