اخبار اداره ابهراخبار شهرستان هاعناوین ویژه

راه اندازی گفتمان های دینی در مدارس شهرستان ابهر

حجت الاسلام علیرضا بهبودی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر از راه اندازی گفتمان های دینی در مدارس شهرستان ابهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابهر ، حجت الاسلام بهبودی با اعلام خبر گفت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی مدارس به مدت دو سال و در پی آن ایجاد خسارات معنوی و دینی فروان به دانش آموزان از جمله کاهش برنامه های تربیتی در مدارس و عدم حضور مبلغین و مربیان تربیتی در مدارس بود. از طرفی با توجه به اینکه امر تربیت باید زیر نظر یک مربی وارسته و متعهد و دلسوز و دغدغه مند و به صورت چهره به چهره صورت پذیرد طبیعتا این خلا باعث محروم شدن دانش آموزان از این فضا شد لذا وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است که جهت جبران این کمبود اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی نماید که اخیرا با تشکیل جلسه ای مشترک با حضور معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ابهر مقرر گردید که گفتمانهای دینی با حضور مبلغین و مبلغات در مدارس انجام گردد و خوشبختانه با همکاری خوبی که از سوی آموزش و پرورش در این زمینه صورت گرفت حدود 20 مدرسه تاکنون اعلام آمادگی جهت اجرای این برنامه نمودند.

از طرفی نیز با فراخوانی که از مبلغین و مبلغات به عمل آمد بحمدلله طلاب و اساتید دینی به صورت جهادی وارد صحنه شده و اعلام آمادگی نمودند و در دوره توجیهی شرکت کردند. حجت الاسلام بهبودی افزود: این برنامه از اول آذر آغاز بکار نموده و امیدواریم در طول سال اجرا گردد که البته این امر بستگی به حمایتهای نهادهای مربوط دارد. وی در ادامه گفت: در حال حاضر 20 مدرسه به مدت 110 ساعت برای مقطع متوسطه دوم برای هرماه پیش بینی شده است که انشاالله در صورت حمایت و استقبال در سایر مقاطع نیز قابل اجراست. بهبودی در پایان گفت: با توجه به اینکه برای این برنامه هیچ اعتباری پیش بینی نشده امیدواریم با همکاری نهادهای فرهنگی بتوانیم هزینه ایاب و ذهاب مبلغین را فراهم کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا