اخبار اداره خرمدرهاخبار بانوان و خانوادهاخبار شهرستان هاروابط عمومی

برگزاری دوره تربیت کنشگر جمعیتی در خرمدره

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم دره؛ دوره تربیت کنشگر جمعیتی با همکاری تبلیغات اسلامی شهرستان خرم دره و  شبکه بهداشت این شهرستان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام ملکی با اعلام این خبر افزود : در راستای تربیت کنشگر جمعیت با هدف گفتمان‌سازی مسئله جمعیت و بیان آثار مثبت افزایش جمعیت در کشور دوره تربیت کنشگر جمعیتی با همکاری تبلیغات اسلامی شهرستان خرم دره و  شبکه بهداشت این شهرستان برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم دره افزود : تربیت کنشگر و کارشناس در زمینه‌ها و ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، و دینی، با ارائه راهکارها و افزایش توان پاسخگویی به شبهات جمعیتی توسط آموزش گیرندگان را از دیگر اهداف برگزاری این دوره معرفی کرد.

وی در ادامه گفت : سرفصل‌هایی ارائه شده در این دوره عبارت اند از  بیان تاریخچه فرایند کاهش جمعیت ایران، تبیین واژه‌ی مرتبط با جمعیت (نرخ زاد و ولد، نرخ رشد جمعیت ،پنچره جمعیتی، تله جمعیتی ..)، تبین جایگاه و ارزش مادری و فرزندآوری، پاسخ به شبهات مرتبط به فرزندآوری، ارائه راهکاری های عملیاتی تشویق مردم به فرزندآوری و ایده های جمعیتی، گره های فرزندآوری و تکنیک های تبلیغی ترغیب مردم به فرزندآوری، تدابیر پیشگیری از ناباوری (سلامت دختران و مادران) مطرح می شود.

گفتنی است دوره تربیت کنشگر جمعیتی از روز شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز شده و قرار است هر هفته یک نشست آموزشی دو ساعته با حضور اساتید برگزار گردد.

همچنین برای شرکت کنندگان در این دوره مزایایی مثل: گواهی پایان دوره، اعزام به عنوان کنشگر جمعیتی، محتوای کاربردی، اولویت در بکارگیری در عملیات های تبلیغی در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا