اخبار اداره ماهنشاناخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار شهرستان هاقرآن و عترت

پایش فعالیت 19 خانه قرآنی در شهرستان ماهنشان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان از پایش فعالیت 19 خانه قرآنی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان، حجت الاسلام روح الله رحمانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان صبح امروز در گفت و گو با روابط عمومی این اداره با اعلام این خبر گفت: با اجرای طرح پایش می توان به اطلاعات دقیقی از فعالیت‌های موسسات قرآنی و خانه های قرآنی، نقاط قوت و توانمندی‌های آنها، ضعف‌ها و کمبودهای آنها و ظرفیت‌های این موسسات دست پیدا کرد.
وی ادامه داد: در این پایش، وضعیت کلی موسسات از نظر مکان، کیفیت کلاس ها، بهره مندی از فضای مجازی، امور بیمه، امور مالیاتی، کادر آموزشی، همکاری و تعامل با ادارات و نهادهای آموزشی، میزان اهتمام به اجرای طرح های ابلاغی در حوزه آموزش و فعالیت قبل و بعد از کرونا و انتقال آموزش ها به بستر رسانه و فضای مجازی مورد ارزیابی و پالایش قرار می گیرد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ماهنشان اظهار داشت: در این پایش که تاکنون از موسسات و خانه های قرآنی شهرستان ماهنشان انجام شد، میزان عملکرد این موسسات مطلوب ارزیابی و عمده مشکلات آنان کمبود اعتبار و بودجه های آموزشی احصا شد.
حجت الاسلام رحمانی به راهکارهای افزایش میزان اعتبار موسسات اشاره کرد و گفت: ایجاد زمینه برای درآمدزایی خانه های قرآنی از قبیل راه اندازی کارگاه های کوچک زود بازده در کنار فعالیت های آموزشی می تواند باری از دوش مدیران خانه های قرآنی در زمینه مشکلات مالی بردارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا