اخبار اداره زنجاناخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار حوزه مدیرکلعناوین ویژه

در شرایط کرونایی روضه های خانگی را احیا کنید

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حضرت آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان عصر دیروز با حضور در گردهمایی تبیین دستور العمل های بهداشتی در عزاداری محرم و صفر گفت: در شرایط کرونایی که از توفیق تجمع باشکوه و عرض ارادت به محضر اباعبدالله حسین (ع) محرومیم باید روضه های خانگی را احیا کنیم.
وی ادامه داد: بیشک شیعیان جهان و دلدادگان اباعبد الله حسین(ع) خصوصا مردم پایتخت شور و شعور حسینی برای عزاداری و حضور در مراسمات عزاداری محرم و صفرلحظه شماری میکنند اما در شرایط کنونی برگزاری روضه های خانگی برکات و فیوضات فراوانی خواهد داشت.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه اولین کسی که در مسئله مقابله با شیوع ویروس کرونا به میدان آمد مقام معظم رهبری بودند افزود: مقام معظم رهبری بارها به این موضوع اشاره کرده اند که متدینین بیشتر از سایر اقشار جامعه پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده اند. ستاد ملی کرونا هم بارها به این موضوع ازعان داشته است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه اکنون در شرایط ویژه به سر میبریم اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مورد شکل عزاداری محرم حجت را بر همه تمام کردند. ایشان همه ارادتمندان حسینی را به اطاعت از توصیه های ستاد ملی کرونا موظف نمودند.
وی با اشاره به شکل عزاداری امام سجاد (ع) در مصیبت پدر بزرگوارشان گفت: اولین عزاداری سید و سالار شهیدان امام سجاد (ع) بود. زمانی که بنی امیه در اوج جنایت ، نهایت خفگان رو بر شیعیان تحمیل میکردند امام سجاد (ع) برای حفظ جان شیعیان و محبان اهل بیت حتی یک روز روضه علنی برگزار نکردند و خود به صورت پنهانی و موردی روضه خوان شدند.
آیت الله خاتمی ادامه داد: اکنون که به علیت شیوع ویروس کرونا قادر به عزاداری همچون گذشته نیستیم میبایست همچون امام سجاد (ع) خودمان و در خانه هایمان اقامه عزا کنیم و خانه را در محرم و صفر حسینیه کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه روضه سید الشهداء تعطیل بردار نیست بیان داشت: حتما حکمت الهی در این کار بوده که امسال محرم متفاوتی رو تجربه کنیم: الحمدالله رسانه ها مجازی بستر خوبی برای عزاداری است. اگر تا دیروز برای شنیدن روضه امام حسین باید به مسجد یا حسینیه میرفتیم اما امروز میتوانیم از خانه دل هایمان را روانه محفل روضه کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن