اخبار دارالقرآنکزارش خبری

تدارک نوروزی رادیو قرآن/ پخش ۱۰ عنوان برنامه جدید از ۲۹ اسفند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از خبرگزاری شبستان، گروه قرآن و معارف«مجتبی ایزدی» ضمن آرزوی تبریک حلول سال ۱۳۹۹ هجری شمسی اظهار کرد: امیدوارم سال جدید سالی توام با سلامتی، صحت و عافیت همراه با تعالی معنوی در سایه تمسک به آموزه‌های غنی قرآن کریم برای تمامی دوستداران کلام الهی باشد.

مدیر شبکه رادیویی قرآن تصریح کرد: قرآن کریم به عنوان تنها نسخه هدایت بشر و تنها راه رسیدن به رستگاری و ایجاد یک زندگی مؤمنانه عمل به آیات شریفه قرآن است. بنابراین از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم در سال ۱۳۹۹ گامی رو به جلو به واسطه عمل به آیات قرآن کریم برداریم.

وی در ادامه گفت: رادیو قرآن با توجه به شرایط جدید زندگی مردم ناشی از انتشار ویروس کرونا نیز تلاش خواهد کرد تا نوروزی بانشاط و در عین حال معنوی را با ارائه برنامه‌هایی متنوع و جذاب برای شنوندگان رادیو قرآن به ارمغان بیاورد.

وی اضافه کرد: «احسن الحال» ویژه برنامه تحویل سال نو است که در این برنامه از منظر آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع) شرایط و الزامات دست یابی به احسن الحال بررسی می شود. در این میان گفت‌وگو با اساتید و کارشناسان درباره این موضوع از جمله بخش‌های مختلف این برنامه است.گفت‌وگو با میهمانان ویژه برنامه، بخش‌های کارشناسی، همراهی با همکاران رادیو قرآن در آستانه تحویل سال نو از دیگر بخش های برنامه احسن‌الحال است. این برنامه از ساعت ۵:۱۰ بامداد جمعه اول فروردین ماه تا ساعت ۸ به تهیه‌کنندگی محبوبه کلانتر و با اجرای علی جباری به روی آنتن می‌رود.

مدیر رادیو قرآن در ادامه افزود: برنامه «بوستان قرآن» تلاش دارد ضمن گفت‌وگو با شخصیت‌های قرآنی و میان برنامه‌های متناسب نشاط معنوی برای شنوندگان این برنامه ایجاد کند. این برنامه از ساعت ۱۱ در مدت زمان ۶۰ دقیقه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

وی بیان کرد: گروه تلاوت نیز برنامه «محله تلاوت» را هر روز از ساعت ۱۶:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه به صورت زنده به سمع شنوندگان می‌رساند که در این برنامه ضمن پخش تلاوت‌های مورد درخواست شنوندگان و تلاوت‌هایی را برای اولین‌بار پخش خواهد کرد و در هر برنامه با نمایندگان قرآنی اقوام مختلف گفت‌وگو به عمل می‌آید.

ایزدی اضافه کرد: یکی دیگر از هدیه‌های رادیو قرآن در ایام نوروز به مخاطبان تحلیل و بررسی و بیان نکات آموزشی تلاوت‌های فاخر قاریان برتر جهان اسلام همراه با زندگی‌نامه قاریان و سیره قرآنی نوروز در برنامه «اکسیر» است.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به تولید نمایش های جدید اظهار کرد: «نمایش روز» با موضوع نوروز و فصل بهار هر روز ساعت۱۰ صبح به مدت ۱۰ دقیقه تقدیم مخاطبان می شود.

ایزدی ابراز کرد: برنامه «رویداد» نیز کاری از گروه اطلاع رسانی رادیو قرآن است که با هدف پرداختن به رویدادهای قرآنی سال ۱۳۹۸ هر روز ساعت ۱۶:۱۵ به مدت ۱۵ دقیقه پخش می‌شود. در این برنامه هر روز رویدادهای مهم قرآنی یک ماه از سال ۱۳۹۸ مورد بررسی قرار می‌گیرد. گفت‌وگو با مسئولان قرآنی کشور از جمله بخش‌های این ویژه برنامه است که به تهیه‌کنندگی زهرا خردمندنیک و با اجرای چند تن از فعالان رسانه‌های قرآنی به روی آنتن خواهد رفت.

وی تصریح کرد: «رحل نور» با هدف پرداختن به موضوعات قرآنی و سبک زندگی با فرازهای مرتبط، داستان‌های قرآنی با موضوعات آدم و حوا، حضرت نوح و سرنوشت قومش، حضرت سلیمان(ع) و …، مسابقه نفس‌های طلایی از دیگر برنامه‌های رادیو قرآن در ایام نوروز ۹۹ خواهد بود.

مدیر رادیو قرآن افزود: «آیه‌ها و آینه‌ها» با محوریت تبیین اشعار با موضوع بهار و زندگی از منظر آیات و روایات و همچنین برنامه «یک آیه یک قصه» با هدف پرداختن به آموزه های قرآنی برای کودکان در قالب قصه‌های ویژه نوروز از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده رادیو قرآن در ایام نوروز ۹۹ است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه «خانه‌های نورانی» نیز کار مشترک رادیو قرآن با معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود که در ایام نوروز به روی آنتن می‌رود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن