اخبار دارالقرآنعناوین ویژهقرآن و عترت

درخشش قاری نوجوان زنجانی در مسابقات سراسری استعدادهای قرآنی کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ، مهدی ورقائی رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجام از درخشش قاری قرآن نوجوان زنجانی در مسابقات سراسری استعدادهای قرآنی خبر داد .

آقای ورقائی گفت : دومین دوره مسابقات استعدادهای قرآنی ویژه مرحله تطبیق با شرکت 31 نفر از نخبگان قرآنی نوجوان از سراسر کشور به دلیل شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار شد و آقای مهدی کردلو از زنجان مقام چهارم این مسابقات را کسب نمود .

رئیس اداره امور قرآنی با اشاره به اهمیت شناسایی و پرورش استعدادهای قرآنی یادآور شد: مرحله تقلید این مسابقات با حضور ۶۹ نفر از استعدادهای درخشان قرآنی کشور در هر استان برگزار شد. طرح‌ استعدادهای قرآنی یک طرح پنج ساله است که از طرف سازمان دارالقرآن کریم در سراسر کشور و با هدف شناسایی نخبگان نوجوان قرآنی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: سال دوم فاز تطبیق به افرادی که نمره ۷۰ از ۱۰۰ را کسب کنند مدرک قرائت تکمیلی سطح ۵ و در پایان سال سوم فاز تطبیق پایان دوره ۵ ساله طرح استعدادهای قرآنی به افرادی که نمره ۷۵ از ۱۰۰ را کسب کنند، مدرک قرائت پیشرفته سطح ۶ اعطا می‌شود. بدیهی است ملاک حضور در ادامه طرح، قبولی در آزمون‌های پایانی هر سال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا