اخبار آموزش و پژوهشاخبار حوزه مدیرکلاخبار معاونت اداری و مالیاخبار معاونت فرهنگیعناوین ویژه

تأکید بر تشکیل کارگروه ویژه همکاری مشترک فی مابین اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل زندان های استان

حجت الاسلام احمدی :از ظرفیت مبلغین علاقمند جهت انجام فعالیتهای عقیدتی و دینی و نشست های فرهنگی و تربیتی ، کمک به تجهیز و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برگزاری مسابقات قرآنی و همچنین استفاده از ظرفیت های حسینیه ها و مساجد در داخل زندان ها استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان حجت الاسلام والمسلمین احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان به همراه معاون اداری مالی و معاون فرهنگی خود از زندان مرکزی زنجان بازدید به عمل آوردند .
در این بازدید حجت الاسلام احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌ها و اقدامات اصلاحی و تربیتی برای زندانیان بیان کرد زندگی به بهترین شکل ممکن در داخل زندان ها با آموزش، تعلیم و تربیت ،مهارت آموزی ، اشتغال و درآمدزایی برای زندانیان درجریان است.سازمان تبلیغات تمامی ظرفیت های خود را برای تداوم بحث اصلاحی و تربیتی پای کار خواهد آورد .

آقای احمدی افزود:در گروههای هدف تلاش بر این است که با حضور روحانیون ، مبلغین و مسئولین قرآنی بتوانیم در امور فرهنگی تربیتی زندانها تأثیر گذار باشیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد :با تشکیل کارگروه ویژه همکاری مشترک فی مابین زندانهای استان و اداره کل تبلیغات اسلامی می‌توان از ظرفیت مبلغین علاقمند جهت انجام فعالیتهای عقیدتی و دینی و نشست های فرهنگی و تربیتی ، کمک به تجهیز و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برگزاری مسابقات قرآنی و همچنین استفاده از ظرفیت های حسینیه ها و مساجد در داخل زندان ها استفاده کرد. چراکه ما به خود وظیفه می دانیم در فرایند خداپسندانه ی اصلاح و تربیت در کنار شما باشیم.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین بنیادی مسئول اداره‌کل زندانهای استان ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور آقای احمدی و هیئت همراه گفت : فرصتهای آموزشی، تبلیغی و ترویجی در داخل زندان ها بسیار مهیا بوده و اکثر زندانیان برای ورود به جامعه نیازمند تقویت باورهای دینی و مذهبی هستند. بنیادی افزود :زندانیان استان برای بازگشت به جامعه نیازمند آموزش های احکام، عقیدتی و قرآنی توسط آموزگاران علاقمند بوده که در این مسیر باید دستگاه‌های متولی فرهنگ، زندانهای استان را همراهی کنند .
مدیر کل زندانهای استان تصریح کرد: تعداد آموزگاران و مبلغین مذهبی داخل زندان ها در مقایسه با جمعیت کیفری حاضر بسیار محدود بوده و برای عملیاتی نمودن برنامه های فرهنگی و تربیتی به شکل ایده آل ،می بایست بدنه تبلیغی در داخل زندان های استان تقویت گردد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا