اخبار آموزش و پژوهشاخبار اعزام و استقراراخبار حوزه مدیرکلاخبار شهرستان هااخبار معاونت اداری و مالیاخبار معاونت فرهنگیرویداد های شاخص استانعناوین ویژهگام دوم انقلاب

مسئله هویت و مسئله ماموریت علت تاسیس و بقاء جامعه روحانیت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان  حجت الاسلام حریزاوی  قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور در اختتامیه  دوره آموزشی روحانیون مسقر استان زنجان در مشهد مقدس ، حضوردر مشهد مقدس و این شهر نورانی و سفر پر از خبر و برکت و ما آمده ایم برای یک عهد و یک تصمیم و قراری بگذاریم با امام خودمان و استمداد کنیم که برای یک جهاد بزرگ آماده بشویم  و حضور در این جمع سترگ یک اراده ای دارد و تصمیم بزرگی خواهند گرفت .

حجت الاسلام حریزاوی با تشکر از بانوان و همسران روحانیون مستقر گفت : وقتی انسان میخواهد تشکر کند به اندازه علمش و توجهش تشکر میکند ولی وقتی خدا بخواهد تشکر کند تشکر علیم میکند . خداوند شاکر علیم است و ما شاکر جاهلیم و به خیلی مسائل توجه نداریم و از همسران روحانیون تشکر میکنم بابت مجاهدت فراوان در این مسیر پر از سختی ها.

آقای حریزاوی در ادامه گفت : مسئله هویت و مسئله ماموریت علت تاسیس و بقاء جامعه روحانیت است . ریشه تخلفات انسانها و همچنین طلبه ها هویت است و نه معیشت آنان. این هویت از این نشأت میگیرد که من کی هستم  و من چی هستم . در مسئله جمعیت دچار بحران انسان شناسی زن شدیم و یک زن موقعی که مادر می شود باورد ندارد که یک سلوک توحیدی را تجربه میکند و این سلوک را هم مردان هم نمیفهمند. وقتی شخصی دچار فقر هویتی بشود از تمام مسائل تهی میشود و این خلاء هویتی باعث میشود در تلاطمات زندگی کم بیاورد .

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: گاهی اوقات ما جذب داریم ، عزم داریم ولی هضم نداریم . این از ضعف مطالعه ، ضعف نخواندن نماز شب ، ضعف مطالبه است و این فقر دارد . ما باید کاری کنیم که مردم قیام لله کنند همه مشکلات برطرف میشود . امام (ره) درباره قیام گفته اند که قیام بر دو گونه است که قیام برای خداست یا برای نفس است . ما باید بتوانیم جامعه را به گونهای مدیریت کنیم که مسئله آنان قیام باشد . مهمترین ماموریت  امام محله و شریکه الامام این است کاری بکنیم که مردم قیام کنند .

حجت الاسلام حریزاوی با توجه به مسئله جمعیت در کشور گفت : ما در بحث جمعیت در یک خطر تاریخی قرار گرفته ایم. کار فرهنگی طبق صحبتهای مقام معظم رهبری باید گفتمان سازی شود . باید کاری بکنیم که مردم امر حق رو مطالبه کنند وجریان اجتماعی ایجاد شود . باید کاری بکنیم که تمام اعضای شهر یا روستا در تبلیغ جریان ساز باشند . تبلیغ باید هوشمند باشد. باید در بحث تبلیغ جمعیت هدف گذاری داشته باشیم و باید نقطه زنی مناسبی داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا