اخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار دارالقرآنجبهه فرهنگی انقلابروابط عمومیگام دوم انقلاب

ارسال ۲۷۹ اثر به نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی زنجان

بهیه حبری مدیر موسسه منهاج صالحین نور از ارسال ۲۷۹ اثر به دبیرخانه نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در زنجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان بهیه حبری مدیر مؤسسه قرآن و عترت منهاج صالحین نور از ارسال ۲۷۹ اثر به به دبیرخانه نخستین سوگواره کودکان و نوجوانان حسینی در زنجان خبر داد و گفت: تعداد ۲۵ اثر از بین آثار ارسالی در مراسم اختتامیه که نیمه اول آبانماه برگزار می شود تجلیل خواهد شد.

وی در خصوص هدف از برگزاری این جشنواره افزود: شریک کردن کودکان در مراسم عزاداری و سیاه پوشیدن و تعزیه دیدن و … از جمله اقداماتی است که در ریشه سازی ارتباط بین کودکان و فرهنگ عاشورا مؤثر است. آنچه کودکان درک می کنند شکوه یک حماسه، شور عزاداری و همدردی، و عواطف مثبت موجود در فضاست، کودکان با حضور در این صحنه ها برای پیدا کردن معرفتی عمیق به کمک دانشهایی که در آینده کسب می کنند، آماده می شوند.

مدیر مؤسسه منهاج صالحین نور گفت: شرکت در عزاداری امام حسین(ع) بهترین فرصت برای کسب تجربه و ساخت هویت دینی آنهاست، کربلا برای هر فرد در هر سنی الگو دارد، زنان و مردان و کودکان می توانند با الگوهای کربلایی مسیر خود را پیدا کرده و در صحنه باشند. اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورایی، گسترش فعالیتهای فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با پیام عاشورا، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر در بین کودکان و نوجوانان عاشورایی و تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به آشنایی با فرهنگ عاشورا از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره بود.

حبری ادامه داد: این جشنواره به دلیل استقبال شرکت‌کنندگان تا ‍پایان مهرماه سال‌جاری تمدید شد و در نهایت ۲۷۹ اثر از استان‌ها و شهرهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در مراسم اختتامیه که در نیمه اول آبان‌ماه برگزار خواهد شد از ۲۵ اثر برگزیده تجلیل می‌شود.

آثار رسیده از زنجان ۲۰۵ اثر، ایجرود ۶ اثر، سلطانیه ۳ اثر، طارم ۷ اثر، خرمدره و ابهر ۲۳ اثر، خدابنده و زرین‌رود ۱۰ اثر، ماهنشان ۳ اثر، صائین‌قلعه ۱ اثر، هیدج ۲ اثر، نیک‌پی ۱ اثر و از شهرهای سایر استان‌ها؛ تهران ۲ اثر، اردبیل ۴ اثر، تبریز ۲ اثر، رشت ۱ اثر و کرج ۱  اثر بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا