اخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار حوزه مدیرکلجبهه فرهنگی انقلابروابط عمومیرویداد های شاخص استانزن و خانوادهگام دوم انقلابمعرفی مراسمات و برنامه های مردمی

اعتکاف فرصت برطرف کردن اشکال‌ها و درخواست از خدا برای عفو و بخشش

حجت الاسلام احمدی: اعتکاف فرصت برطرف کردن اشکال‌ها و درخواست از خدا برای عفو و بخشش است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ، حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در جمع معتکفین شهرستان ابهر حضور یافت و با آنها گفت‌و‌گو نشست .

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در جمع معتکفین با اشاره به اینکه عبادت برای پرورش جسم و جان آدمی است اظهار‌داشت: خداوند وقتی به آدم توفیقی می‌دهد که در عبادت بزرگی مثل اعتکاف حضور پیدا کند باید بتوانیم بهره‌های زیادی از آن عبادت بگیریم.

وی با بیان اینکه هر عبادتی یک شرایط صحت و یک شرایط قبولی دارد گفت: فقط شرایط صحت برای عبادت کافی نیست و اگر می‌خواهیم عبادات ما مقبول درگاه خداوند واقع شود باید به شرایط قبول عبادت‌ها توجه شود.

حجت الاسلام احمدی با ذکر اینکه حضور نوجوانان و جوانان ومادران و فرزندان آنها در مراسم معنوی اعتکاف امسال بسیار چشم گیر بوده و  جای خرسندی دارد، ادامه داد: جوانان  نباید تصور کنند که حتماً به سن پیری می‌رسد و مهلت دارد، بلکه نباید مغرور شود و فرصت انابه و جبران را به زمان پیری موکول کند زیرا مشخص نیست بتواند به پیری برسد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تصریح اینکه اگر انسان مشغول عیب‌های خود باشد فرصتی برای شمارش عیب‌های دیگران پیدا نخواهد کرد، بیان کرد: اعتکاف فرصت برطرف کردن اشکال‌ها و درخواست از خدا برای عفو و بخشش است؛ اعتکاف فرصتی است تا انسان در چارچوبی قرار بگیرد و هر آنچه انجام می‌دهد رنگ و بوی خدایی بگیرد و متفاوت از بیرون آن چارچوب باشد.

حجت الاسلام احمدی با گرامیداشت چهل‌و‌چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: از خود بپرسیم آیا انقلاب اسلامی به ما بدهکار است یا ما بدهکار انقلاب و اسلام هستیم؟ قرآن پاسخ می‌دهد که ما به اسلام بدهکاریم و خداوند بر ما منت نهاد و رسولی برایمان مبعوث کرد و قرآن را فرستاد لذا باید حق دین و اسلام را ادا کنیم، ما همچنین بدهکار انقلاب اسلامی نیز هستیم و راه امام(ره) و شهدا را باید ادامه بدهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا