اخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار حوزه مدیرکلاخبار معاونت فرهنگیجبهه فرهنگی انقلابخط حزب اللهرویداد های شاخص استانعناوین ویژهگام دوم انقلاب

برگزاری جلسه هم اندیشی دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در دهه بصیرت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان جلسه هم اندیشی دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در اداره کل تبلیغات استان برگزار گردید .

در این جلسه حجت الاسلام احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مقارن شدن ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی و رحلت عالم جلیل القدر آیت اله مصباح یزدی با ایام فاطمیه (س) بر لزوم برگزاری مراسمات مختلف با حضور مردم و تجلیل از این دو یار انقلاب اسلامی تاکید کردند . در این مناسبت ها وجوهی مشترکی می توان یافت؛ فاطمیه نماد بصیرت، حاج قاسم نماد شهادت و علامه مصباح نماد دفاع از ولایت است.  چیزی که ما امروز به آن نیاز داریم ولایت مداری و در تعبیر صحیح تر ولایت باوری است و این از درون انسان سرچشمه می گیرد که مصداق این ولایت باوری را در وجود حضرت صدیقه طاهره (س) نمود پیدا می کند.

آقای احمدی در ادامه گفت : پرداختن به ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی در یک جلسه امکانپذیر نیست و یکی از کسانی که می شود نام او را به عنوان یک اسطوره در کنار اسطوره های بزرگ ملت ایران قرار داد شهید قاسم سلیمانی است.حاج قاسم بهترین راه سلوک معنوی و رسیدن به بندگی خداوند را در ظل ولایت قرار گرفتن می دانست و در این مسیر به جایی رسید که دنیا و ملت ها را به حرکت واداشت بدون آنکه تحصیلات عالیه ای داشته باشد جبهه مقاومت را رهبری کرد و سنگر به سنگر موجبات تقویت مقاومت را فراهم کرد.اگر بخواهیم همه حیات حاج قاسم و عصاره عمر ایشان را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم او در ولایت باوری نهایت تلاش را انجام داد تا بتواند بندگی و عبودیت خود را اثبات کند و در این راه نیز موفق بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه باید برنامه ریزی دقیق و باکیفیتی برای برگزاری ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی انجام دهیم و مکتب سلیمانی را به نسل جوان و نوجوان بیاموزیم . این مراسمات باید مردمی باشد و مردمی برگزار شود و خود مردم در بتن برنامه ها حضور داشته باشند و هر جا که مردم ورود پیدا کردند کیفیت برنامه و گرایش مردم بیشتر بوده است .

در ادامه این جلسه میهمانان به بیان دیدگاهها ،نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص چگونگی برگزاری ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداختند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ارسال سوال- در ساعات افلاین

در حال حاضر امکان گفتگوی آنلاین مقدور نمی باشد . لطفا فرآیند ثبت درخواست را ادامه دهید تا در اسرع وقت پاسخگوی جنابعالی باشیم.

با کمال میل آماده رفع مسئله , شبهه دینی و هر سوال دیگری از جانب شما هستیم...

Enter برای ارسال