اخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار دارالقرآنروابط عمومیقرآن و عترت

برگزاری طرح آزمون “حفظ عمومی قرآن” در ۱۲ مؤسسه و خانه قرآنی زنجان

طی ابلاغ سازمان دارالقرآن الکریم؛ طرح حفظ عمومی قرآن در استان آغاز شده است و با توجیه اعضای کمیته فنی، ممتحنین، موسسات و خانه های قرآنی مجری این طرح، ۱۲ مرکز مجری برگزاری طرح عمومی حفظ در استان خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان حجت الاسلام حمید حسنی رئیس اداره امور قرآنی با اعلام این مطلب گفت: طی ابلاغ سازمان دارالقرآن الکریم، طرح حفظ عمومی قرآن در استان آغاز شده است و با توجیه اعضای کمیته فنی، ممتحنین، موسسات و خانه های قرآنی مجری این طرح، ۱۲ مرکز مجری برگزاری طرح عمومی حفظ در استان خواهند بود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این طرح ترویج و توسعه فرهنگ قرآن در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن است، در این طرح مؤسسات و خانه‌های قرآن و عترت می‌توانند نسبت به اخذ آزمون شفاهی (حداقل ۴ آزمون در طول سال) از حافظان قرآن خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: این طرح؛ حافظان یک جزء تا ۳۰ جزء قرآن کریم را شامل می‌شود و مجریان برگزاری طرح می توانند با تعریف رشته های آزمون، حافظان قرآن را مورد ارزیابی قرار دهند. دبیرخانه استان مسئول توجیه و آموزش مجریان طرح در استان می باشد و پس از آموزش موسسات و خانه های قرآن و ممتحنین، طرح در استان برگزار می شود.

وی ابراز داشت: برنامه حفظ عمومی مطالبه جدی حافظان قرآن به‌صورت حفظ عمومی است، و پس از پایان هر دوره آزمون به افرادی که نمره حد نصاب را کسب کند گواهی معتبر اعطا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا