اخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار حوزه مدیرکلاخبار معاونت اداری و مالیاخبار معاونت فرهنگیجبهه فرهنگی انقلابعناوین ویژهگام دوم انقلاب

رئیس شورای شهر زنجان :در بحث سیاستگذاری کلان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و مذهبی جایگاه ویژه ای برای سازمان تبلیغات اسلامی قائل هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان منصور مرادلو رئیس شورای اسلامی شهر زنجان و اعضای شورای اسلامی با مدیران اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان دیدار کردند .
در این جلسه آقای مرادلو رئیس شورای اسلامی شهر زنجان ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به حجت الاسلام احمدی مدیرکل تبلیغات اسلامی و هیئت همراه اظهار کرد بنده و سایر اعضای شوار خیلی وقت است منتظر این جلسه بودیم . نگاه فرهنگی این شورا نسبت به شوراهای قبلی بهتر است و با حضور علما و خانواده محترم شهدا و عزیزانی که سبقه فرهنگی دارند و دغدغه کار نسبت به مسائل فرهنگی دارند . شورای شهر مجموعه ای است که نظارت دارد و سیاست گذاری میکند و در برنامه های کلان ابراز نظر میکند و شهرداری که انتخاب می شود تلاش بر این است که در این مسیر حرکت باشد و در انتخاب شهردار یکی از اولویت های اصلی بر این است که نگاه فکری و دغدغه هایی که مسئولین نظام دارند و ظرفیتهایی که در جامعه وجود دارد و مخصوصا در ایام کرونا که ظرفیتهایی ایجاد شد و دیده شد . ظرفیتهای فرهنگی و دینی عمیقی در جامعه وجود دارد. در چند سال اخیر نقش روحانیون و علما بسیار پر رنگ شده و هر چند که هجمه ها زیادی نسبت به روحانیون از ابتدای انقلاب وجود دارد . درحوادث اخیر مثل سیل و زلزله و کرونا نقش سپاه و بسیج و روحانیون و طلاب بسیار تأثیر گذار بوده است . خوشبختانه در زنجان طلاب فعال زیادی در مسائل اخیر حضور داشته و فعال بودند . هیئات بزرگ و ریشه داری که دراین شهر وجود دارند واین یک ظرفیت بزرگ است . در شهرداری هم این ظرفیت وجود دارد و الان انتظاری که این شورا دارند به خاطر یکدست بودن بالا است . همه ما مشکلاتی که در جامعه وجود دارد واقفیم و تلاش اعضای شورا این است که در این جلسه و جلسات باعث شود که به یک چشم انداز واحدی برسیم و افقی که مقام معظم رهبرتأکید کردند و مسئولین باید به قله برسند .

آقای مرادلو اظهار داشت حضور آقای احمدی در راس سازمان تبلیغات هستند درتربیت شهروندان بسیار تأثیر گذار است و این را میتوان در صحبتهای نخبگان و علما و دانشجویان فهمید. نهاد دین و نهاد مذهب و بحث تبلیغ مهم است و تلاش کنیم که تربیت فرزندان جامعه ما تربیت دینی باشه و متعهد به آرمانهای انقلاب باشد واین وظیفه همگانی است .در ایام کرونا آقای احمدی و همکاران ایشان و حضور مبلغین و طلبه ها که بسیار زحمت کشیدند که من ازایشان تشکر میکنم و در آن ایام تکریم اموات اتفاق افتاد که رعایت مسائل شرعی برای خانواده ها اهمیت دارد . بند ه از تشکیل این جلسه بسیار خوشحال هستم و شورا آمادگی دارد تا کمکهای خود را به سازمان انتقال دهد . در بحث سیاستگذاری کلان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی و مذهبی جایگاه ویژه ای برای سازمان تبلیغات قائل هستیم . بنده به حوزه اعتقاد خاصی دارم و حوزه تربیت طلاب نمیکند بلکه این طلاب هستند که ما را تربیت میکنند و بروز و ظهور را در خانواده ها میبینیم.
ما یک کرسی قرار میدهیم و کرسی ویژه برای سازمان تبلیغات اسلامی قائل هستیم و این با تعاملات بیشتر صورت میگیرد . در این سالهای اخیر روحانیون و سپاه و بسیج رفت و آمدی به شورا نداشتند و این به خاطر نگاهی بود که در شورای قبلی وجود داشت. . بحث هنر برای من بسیار مهم است و نگاه ماه نگاه جامع است .
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در ادامه گفت : ما یک سری عملیات های مشترک داریم و نباید از این برنامه ها غافل شویم . ما نباید از نخبگان فرهنگی و اجتماعی استان غافل نشویم و فعالیت های ما باید مسجد محور باشد .
در پایان این جلسه آقای مرادی از حضور حجت الاسلام احمدی و همکاران محترم در شورای شهر تقدیر و تشکر کردند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا