اخبار تشکل های دینی و مردمیاخبار حوزه مدیرکلاخبار مجامع وابستهبرگزیده ها

رحیم کلانتری به عنوان مسئول بنیاد دعبل خزایی در استان زنجان منصوب شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان طی حکمی رحیم کلانتری مداح شاخص استان زنجان را به عنوان مسئول بنیاد دعبل خزاعی در استان منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان صبح امروز در دومین نشست هم اندیشی مداحان شاخص استان زنجان ضمن تقدیر از زحمات آقای نور بهمنی به عنوان مسئول بنیاد دعبل خزاعی در استان رحیم کلانتری را به عنوان مسئول جدید بنیاد دعبل خزایی در استان معرفی کرد.

گفتنی است پیش از این مسئول کانون مداحان و مسئول بنیاد دعبل خزاعی یک نفر بود که توسط انتخابات و با آرای مادحین استان انتخاب میشدند اما با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در سازمان تبلیغات اسلامی کشور و لزوم توجه ویژه به فعالیت های این بنیاد مقرر شد زین پس بنیاد دعبل خزایی در تمام استان های کشور به صورت مستقل فعالیت نماید.

حجت الاسلام سعید احمدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی به بیان اهمیت جایگاه و احترام به ستایشگران پرداخت و عنوان کرد: وظیفه ما این است که خادم پیرغلامان سیدالشهداء علیه السلام باشیم.
وی  تصریح کرد: مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم‌السلام مبلغان دین اسلام هستند؛ و پرچم وظیفه روایت جهاد و شهادت بر دوش این قشر شریف است و آنان می‌توانند این جهاد و شهادت را با زیباترین روش تبیین کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان در ادامه به اهمیت برپایی مراسم روضه اشاره و تأکید کرد: روضه‌های سیدالشهداء گره‌های اقتصادی و سیاسی را باز می‌کند؛ همچنین با فرهنگ می‌توان مشکلات بزرگ را حل کرد اما به شرطی که به طور صحیح در مسیر و مدار قرار گیرد و به اهل آن سپرده شود و باید به این موضوع باور داشت که گره‌های اقتصادی هم با باز شدن گره‌های فرهنگی باز می‌شود.

بنیاد دعبل خزاعی، سال ۱۳۸۵ بر اساس تقاضای جمعی از مداحان اهل بیت (ع) و طی درخواست مرحوم علی آهی، مداح پیشکسوت از رهبر معظم انقلاب اسلامی تأسیس شده بود.
بنا بر آماری که سال ۱۳۹۵ اعلام شد، این بنیاد، بیش از ۲۰۰۰ مداح اهل‌بیت (ع) را زیرپوشش حمایت‌های صنفی و آموزشی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا