اخبار تشکل های دینی و مردمیمصاحبه و گفتگو

رزمایش همدلی بچه های مسجد داودقلی زنجان به عشق مردم

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، با شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از آن موجب شد تا مقام معظم رهبری در سخنرانی خود به مناسبت نیمه شعبان بر ضرورت همدلی، مواسات و کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از این ویروس بالاخص در ماه مبارک رمضان تاکید کند.

به همین منظور رزمایش کمک مومنانه با حضور اقشار مختلف مردم و گروه های جهادی و در راس آن بچه های مساجد استان زنجان شکل گرفت و کمک های مردمی در قالب بسته های غذایی در مساجد ایجاد و به دست مردم نیازمند برسد.

در این میان مسجد داودقلی زنجان هم از قافله کمک های انسان دوستانه عقب نمانده و برای دستگیری از نیازمندان به فرمان رهبری لبیک گفتند از اینر مصاحبه ای با امام جماعت مسجد داودقلی زنجان و مسئول کانون شهید سیدحسین صادقی انجام شد.

حجت الاسلام سید اصغر ولایتی گفت: در پی مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا برای اقشار آسیب پذیر جامعه مردم دست یاری به سوی آنان دراز کردند.

به گفته وی، کانون شهید سیدحسین صادقی زنجان با توکل بر خداوند بزرگ و کاملا منسجم وعملیاتی و با رمز حضرت محمد(ص)  اقدام به شناسایی وثبت نام و کمک مومنانه کارگران فصلی و دستفروشان آبرومند زنجانی می کند.

مسئول کانون شهید سیدحسین صادقی زنجان ادامه داد: با بسیج جوانان مخلص واعضای جهادی و پرتلاش کانون شهید صادقی این خدمت صادقانه و هوشمندانه در حال انجام است.

ولایتی با یادآوری اینکه قشرهایی هستند که با وجود توانایی برای کار وکسب درآمد امروزه کار و درآمدشان به مخاطره افتاده است، افزود: حمایت از این اقشار آبرومند که به صورت مقطعی می باشد در دستور کار ما قرار گرفته است.

امام جماعت مسجد داودقلی زنجان، حفظ عزت وآبروی این اقشار که جزو مهمترین اولویت کانون عنوان کرد و گفت: در مرحله اول حفظ آبرو،عزت نفس وکرامت انسانی این عزیزان در شناسایی و کمک مومنانه از اولویت وخطوط قرمزهای ماست.

وی به اقدامات انجام شده توسط کانون شهید سیدحسین صادقی در این ایام اشاره کرد و گفت: تهیه وسایل و لوازم ضدعفونی، تهیه بسته های معیشتی، شناسایی شغل و معرفی افراد به شغل های مقطعی، تقدیم مبالغ نقدی تحت عنوان کارت رفاه‌ از اهم این اقدامات است.

ولایتی ادامه داد: کانون شهید سیدحسین صادقی زنجان کاملا مردمی است و اعضای کانون در راستای جذب کمک های مردمی فعالیت می کند

وی در پایان از همه مردم که مراعات حال همدیگر را می کنند تشکر کرد و گفت: در هر جامعه ای بالاخص جامعه اسلامی اصل مردم و اولویت هم خدمت به مردم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا