اخبار تشکل های دینی و مردمیعناوین ویژه

عزاداری برای امام حسین(ع) کم‌فروغ نخواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه در طول تاریخ، شاهد این موضوع بودیم که بسیاری خواستند تا از فروغ عزاداری برا امام حسین (ع) بکاهند، گفت: این اتفاق تا به امروز به واسطه حضور پرشور علاقه‌مندان به سالار شهیدان، شاهد برگزاری باشکوه این عزاداری‌ها بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اگر خواستار این هستیم که در زمره احیاکنندگان راه سید و سالار شهیدان قرار گیریم، باید منیت را کنار بگذاریم، افزود: دشمن همواره به دنبال این بوده که با کم‌فروغ کردن این عزاداری‌ها، به اهداف و آمال خود دست یابد اما با تکریم این ایام، این نقشه شوم محقق نشده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان نیز در ادامه این جلسه، از کسب رتبه اول استان در جذب سرمایه‌گذاری خارجی طی سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: یکی از توفیفات استان که امسال در حوزه اقتصادی محقق خواهد شد، بحث بهره‌برداری از ۶۹ پروژه اقتصادی است که این روند نسبت به سال گذشته ۱.۲۸ درصد رشد داشته است.

سمانه شاددل با یادآوری اینکه امسال استان زنجان در اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن با تحقق ۵۵۵۰ واحد نسبت به سایر استان‌ها عملکرد خوبی داشته است، ادامه داد: همچنین استان در زمینه اجرای پروژه‌های جهش تولید، توانسته است با اختصاص اعتبار قابل توجه به این موضوع، آغازگر این پروژه‌ها در استان بوده و در این زمینه نیز نسبت به سایر استان‌ها پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان با ایجاد ۱۲ هزار شغل و نیز جذب مطلوب سرمایه‌گذاری خارجی، عملکرد موفقی را در این خصوص داشته است، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد مشکل برای بسیاری از مشاغل در استان شده اما زنجان جزو استان‌هایی است که کم‌ترین آسیب را در این زمینه متحمل شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن