معرفی مراسمات و برنامه های مردمی

اجرای طرح«هر مسجد، یک حقوق‌دان» به افزایش اطلاعات حقوقی مردم کمک می کند

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی شب گذشته در دیدار عمومی با مردم در مسجد چهارده معصوم(ع) کوی اسلام‌آباد زنجان، اظهار کرد: با حضور مقامات قضایی در مساجد، مردم بهتر می توانند مشکلات حقوقی خود را مطرح کنند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: بسیاری از مردم از دانش حقوقی لازم برخوردار نیستند و همین موجب شده است تا با پرونده های قضایی بسیاری که گریبانگر مردم است مواجه شویم.

وی اضافه کرد: حضور حقوق‌دان ها در مساجد موجب می شود تا مردم در کنار احکام دینی با مسائل حقوقی از جمله معاملات و قراردادها هم آشنا شوند که به افزایش اطلاعات حقوقی آنان کمک می کند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی افزود: تاکید رئیس قوه قضائیه، حرکت در مسیر «از مردم، با مردم و برای مردم» بوده و این مهم در برنامه تحول قوه قضائیه نیز آمده است.

وی با اشاره به اینکه آرمان های این نظام بر این مبناست که نباید فاصله ای بین مردم و مسئول ها باشد و هدف از دیدارهای عمومی، حضور در بین مردم و شنیدن خواسته‌ها و مشکلات حقوقی آن‌ها است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان به حضور مدیران دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه در این دیدارها اشاره کرد و گفت: حتی در مواردی که شکایت مردم از سایر دستگاه‌ها بوده و نیاز به ورود دستگاه قضایی باشد نیز راهنمایی لازم را انجام می‌دهند.

در ادامه مسئولان حاضر در مسجد به سوالات مراجعان پاسخ دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
ارسال سوال- در ساعات افلاین

در حال حاضر امکان گفتگوی آنلاین مقدور نمی باشد . لطفا فرآیند ثبت درخواست را ادامه دهید تا در اسرع وقت پاسخگوی جنابعالی باشیم.

با کمال میل آماده رفع مسئله , شبهه دینی و هر سوال دیگری از جانب شما هستیم...

Enter برای ارسال