مصاحبه و گفتگو

سپاه پاسداران، درخت تناور و پربار انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان به نقل از ایسنا زنجان،حجت‌الاسلام‌ جعفر رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سوم شعبان سالروز ولادت سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: نام امام حسین (ع) همواره یادآور رشادت‌های آن امام در دشت کربلا و روز عاشورا است.

وی تاکید کرد: حرکت امام‌ حسین (ع) در روز عاشورا، حرکتی عظیم است که با اتکا به پیشینه‌ معنوی و حماسی، باعث شد تا اسلام و شیعه در عصر حاضر در عرصه جهانی متعالی بماند.

رحیمی با اشاره به نام‌گذاری سالروز میلاد امام‌حسین (ع) به روز پاسدار، ادامه داد: در تاریخ بی‌نظیر انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران با الگوبرداری از فرهنگ ناب عاشورا، توانست ادامه‌دهنده مسیر حماسه حسینی در فتح قله‌های کربلایی باشد که تلاقی این تداوم در سال‌های نخستین انقلاب اسلامی، دوران جنگ تحمیلی و سال‌های سازندگی و پس از آن به خوبی عینیت یافته و به‌حق سالروز میلاد امام حسین (ع) روز پاسدار نام گرفته است.

این مسئول با بیان این‌که پاسداران این مرز و بوم با رشادت و مردانگی جانانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و متجاوزان را درس عبرتی دادند که تا ابد در حافظه تاریخ می‌ماند، تصریح کرد: امروز امنیت و آرامش کشور را مدیون رشادت‌ها و جانبازی دلاورمردان و شیرزنانی هستیم که با نثار جان خود در برابر دشمنان اسلام ایستادند و مردانه از این آب و خاک دفاع کردند.

وی با بیان این‌که سپاه پاسداران شجره طیبه و درخت تناور و پربار انقلاب اسلامی است‌، یادآور شد: بنیان‌گذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی در وصف سپاه فرمودند: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود».

امام جمعه ابهر خاطرنشان کرد: سپاه رشد و بالندگی خود را در میادین سخت نبرد دفاع‌مقدس و بحران‌های گوناگون به دست آورده و از آن‌چنان آب‌دیدگی و تجربه گران‌سنگی برخوردار است که دشمنان این مرز و بوم ‌با همه ترفندهای شیطانی خود قادر نیستند روند رو به اعتلای این نهاد مقدس ‌را ‌متوقف سازند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن